Milas Belediye Lideri Muhammet Tokat, vatandaşların takdiriyle vazifeye geldiği 3’üncü devrinin 4’üncü yılında, tamamlanan ve planlanan projeler hakkında vatandaşları bilgilendirdi.

Belediye Başkanlığı misyonunun her periyodunda, üreten ve mahallî kalkınmayı önceleyen belediyecilik anlayışıyla sunduğu hizmetleri halka aktaran Lider Tokat, düzenlenen 4. Hizmet Yılı Bilgilendirme Toplantısı’nda vatandaşlarla bir ortaya geldi.

Belediye Toplantı ve Düğün Salonu’nda saat 11.00’de gerçekleşen toplantıya CHP Muğla Milletvekilleri Suat Özcan ve Mürsel Alban, belediye meclis üyeleri, belediye ünite müdürleri, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, oda ve dernek liderleri, mahalle muhtarları, vatandaşlar ve basın mensupları katıldı.

Milas Belediye Lideri Muhammet Tokat’ın açılış konuşmasıyla başlayan toplantıda sarsıntı bölgesine yönelik yapılan çalışmalar ve Milas’ta yürütülen doğalgaz çalışmalarında gelinen son nokta hakkında da bilgilendirmelerde bulunuldu.

“İyi niyetli, samimi ve açıklığa değer veren bir idare anlayışı gereği her yıl nizamlı olarak halkımızın karşısına çıkıp hesap veriyoruz.” diye konuşan Lider Tokat, açılış konuşmasında şunları söyledi:

“Son periyotta yaşanan inanılmaz kurallar, pandemi, yangınlar, zelzeleler nizamlı olarak sizlerle buluşmamızı ve bu manada hesap verme vazifemizi yerine getirmemizi kısmen de olsa engelledi. 

Bu yıl ülkemizi sarsan sarsıntı felaketi yaşadık. Günlerini sarkıtsak da belediyemizin avantajları, dezavantajları, olumlu ve olumsuz tabloları, yaptıkları ya da yapamadıkları, planladıkları ya da planlayamadıkları üzere temel hususlarda hem sizlerle hem de vatandaşlarımızla hasbıhal etmek için burada toplandık. Bu davete icabet ettiğiniz için hepinize yürekten teşekkür ediyorum.

Ramazan ayı içerisindeyiz. Kısa bir müddet sonra da Ramazan Bayramı’nı kutlayacağız. Bayramınızı şimdiden tebrik ediyorum.”

6 Şubat 2023 tarihinde yaşanan büyük sarsıntı felaketinde Milas halkının büyük takviyesiyle koordineli bir formda yardım çalışmalarını yürüttüklerini belirten Lider Tokat; “Deprem bölgesine, 14 tır yardım materyali ulaştırdık. Türk Kızılay Marmaris Kan Bağışı Merkezi işbirliğiyle, Ek Hizmet Binamız Otoparkı’nda işçimizin ve vatandaşlarımızın dayanağıyla kan bağışı kampanyası düzenledik. Taşınabilir ikram aracımızla zelzelenin birinci anından itibaren depremzedelerimizin yanında olduk.

Labranda Su Fabrikamız, sarsıntı bölgesindeki afetzedelerin içme suyu gereksinimini karşılamak için zelzele bölgesine su sevkiyatlarını sürdürdü. Zelzele bölgesine göndermek için 40 tane kıl çadır yaptırdık. Zelzele bölgesine göndereceğimiz çadırlarda kullanmak üzere Makine İkmal, Bakım ve Tamir Müdürlüğümüzce ranza, soba imalat işimizi tamamladık.” dedi.

Vatandaşların yakından takip ettiği doğalgaz çalışmalarında gelinen son durum hakkında da açıklamada bulunan Lider Tokat, “Temmuz ayının sonu olarak verilen birinci müddette bir aylık daha bir uzama olabileceği belirtildi. 2022 yılında başlanılan doğal gaz çalışmalarına, 2023 yılı boyunca devam edilecektir. İlçemiz merkez mahallelerindeki doğal gaz yatırımlarının 2030 yılında bitirilmesi planlanmaktadır. 2022 yılında; 28 kilometre doğal gaz boru çizgisi yapılarak, 630 binada yaklaşık 6 bin konuta doğalgaz verilecek biçimde yatırım yapıldı. 2023 yılında; 30 kilometre yatırım yapılacak ve yaklaşık olarak 7 bin 500 konuta gaz verilecektir. 2023 yılında kent giriş istasyonu imalatı da bitirilecektir.” dedi.

4. Hizmet Yılı Bilgilendirme Toplantısı, müdürlük faaliyet raporlarının sunumunun akabinde sona erdi.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz