Ramazan Bayramı’na ait kutlama iletisi yayınlayan İnegöl Belediye Lideri Alper Taban, zelzele felaketinin akabinde buruk bir bayram yaşandığını, lakin ülkece gösterilen birlik ve beraberlik örneğinin yeni bayramlar için umut ışığı olduğunu söz etti.

İnegöl Belediye Lideri Alper Taban, Ramazan Bayramı’na ait yazılı bir bildiri yayımladı. Başı rahmet, ortası mağfiret, sonu ebedi azaptan kurtuluş olan bir Ramazan ayının daha geride kaldığını söz eden Lider Taban, bu yıl Kahramanmaraş merkezli yaşanan sarsıntı felaketi nedeniyle buruk bir bayram yaşandığını lisana getirdi. Lider Taban, bu süreçte ortaya konulan birlik ve beraberlik örneğinin ise gelecek ismine umut verdiğini kaydetti.

“AKLIMIZ VE KALBİMİZ SARSINTI BÖLGESİNDE”

Başkan Alper Taban, yayınladığı bildiride şu sözlere yer verdi: “Bizleri küslerin barıştığı, farklı düşenlerin kavuştuğu, safların sıklaştığı, umutların tazelendiği bir bayrama daha ulaştırdığı için Rabbimize hamd ediyorum. Fakat bu yıl buruk bir bayram kutluyoruz. Aklımız ve kalbimiz, Kahramanmaraş merkezli yaşanan sarsıntı felaketinin büyük bir yıkıma uğrattığı zelzele bölgesinde. On binlerce vatandaşımızın hayatını yitirdiği, yüz bini aşkın vatandaşımızın yaralandığı, 11 vilayetimizin önemli hasarlar aldığı zelzelenin üzerinden yaklaşık 2 buçuk ay geçti. Birinci andan itibaren devletimiz ve milletimiz örnek bir dayanışma örneği ortaya koyarak depremzede vatandaşlarımızın yanında oldu. Yaraları sarmak için 85 milyon tek yürek oldu. Lokal idareler ismine biz de üzerimize düşen vazifeyi yerine getirmek üzere birinci andan itibaren tüm imkanlarımızla zelzele bölgesindeyiz. Bir daha bu türlü acılar yaşanmamasını ümit ederek bir kere daha hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, milletimize baş sıhhati diliyorum.”

“KAN VE GÖZ YAŞININ DİNMESİ EN BÜYÜK DUAMIZ”

“Bir yandan ülkemizde sarsıntı acısını yaşarken, bir yandan da dünyanın dört bir yanında şu mübarek bayram günlerinde dahi zulüm altında olan, yokluk ve yoksulluk içinde çırpınan kardeşlerimizin olduğunu bilmek, hepimizin kalplerini hüzünlendiriyor. Başta Filistin olmak üzere, Müslüman coğrafyalardaki kan ve göz yaşının son bulması en büyük duamız.”

“Tüm bu yaşananlara karşın, geleceğe ümit ve itimatla baktığımız bu hoş bayram gününde Rabbimden hepimizi bir sonraki Ramazan ayına sıhhatle, iyilikle, huzurla kavuşturmasını diliyorum. Birlik, beraberlik ve kardeşliğin daha da artmasına vesile olan, Müslümanların tek yürek olarak kutladığı Ramazan Bayramının bizlere yansıttığı hoş hislerin gönlümüzü sarması en büyük temennimiz. İslam coğrafyasında, acı içinde, ümitsizlik içinde, gözyaşları içinde yaşamak durumunda olan kardeşlerimizin yaralarına merhem olacağına yürekten inandığımız Ramazan Bayramının tüm İslam alemi için hayırlara vesile olmasını cenabı Allah’tan niyaz ediyorum.”

“TÜM İLÇE HALKIMIZIN BAYRAMINI TEBRİK EDİYORUM”

“Ramazan Bayramının bizler için farklı bir yeri var. Zira Ramazan Bayramı, her gün tutulan orucun iftar vaktindeki sevinci üzere, tutulan bir aylık orucun toplu bir iftar sevincini söz ediyor. Ayrıyeten Ramazan’ın manevi ikliminin bir yansıması olan Ramazan Bayramı boyunca her zamanki üzere büyüklerimizi ziyaret edelim, varsa küskünleri barıştıralım, küçükleri sevindirip ve gereksinim sahibi ailelere yardım elini uzatalım. Bu his ve kanılarla tüm ilçe halkımızın ve İslam aleminin Ramazan Bayramını tebrik ediyor, sıhhat, memnunluk ve huzur içerisinde, tüm sevdiklerimiz ile birlikte kaç bayramlar geçirmeyi cenabı Allahtan niyaz ediyor, sevgi ve hürmetlerimi sunuyorum.”

BAYRAMLAŞMA MERASİMİNE DAVET

“Bu vesileyle, Bayramın birinci günü olan 21 Nisan Cuma saat 11.00’da İnegöl Belediye binamız önünde gerçekleştireceğimiz bayramlaşma programımıza tüm ilçe halkımızı davet ediyorum.”

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz