Mersin Yenişehir Belediye Lideri Abdullah Özyiğit, kırsal mahalle Değirmençay’da vatandaşlarla iftar sofrasında bir ortaya geldi. Çocukların ve vatandaşların bayramlarını da kutlayan Lider Özyiğit, “Sofranızdan rahmet, gönlünüzden huzur eksik olmasın” dedi. 

Mersin Yenişehir Belediyesi, Değirmençay Mahallesi’nde iftar sofrası kurdu. İftar programına Yenişehir Belediye Lideri Abdullah Özyiğit ile birlikte belediye meclis üyeleri ve etraf köylerin mahalle muhtarları da katıldı. Lider Özyiğit, iftar sofrasında Değirmençaylılar ve sarsıntı nedeniyle mahallede konaklayan depremzedelerle buluştu. 

Programda konuşan Lider Abdullah Özyiğit, “İçinde bulunduğumuz Ramazan ayının, sizlere, ülkemize, Yenişehir’imize hayırlar getirmesini diliyorum. İki bayramı birlikte yaşayacağız.  Halkın egemenliğini ve temsiliyetini söz eden 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı kutluyorum.Çocuklarımıza bu bayramı armağan eden Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve yol arkadaşlarını hürmet ve rahmetle anıyorum. Yarın Ramazan Bayramı’nın arifesinde olacağız, sevdiklerinizle bir ortada hoş anılar biriktireceğiniz keyifli ve huzurlu bayramlar diliyorum.” dedi. 

Depremzedelere kapılarını açan Değirmençaylı vatandaşlara teşekkür eden Lider Özyiğit, “Deprem felaketi nedeniyle sıkıntı günler geçirdik. Değirmençay’da 120 depremzede yurttaşımızı barındırdığınız için her birinize başka farklı teşekkür ediyorum, yüreğinize sıhhat. Allah sizden razı olsun. Yenişehir Belediyesi olarak 3 farklı süreksiz barınma merkezimizde bine yakın depremzede kardeşimizi ağırlıyoruz. Hiçbir gocunmamız, yakınmamız yok görüyorum ki sizlerin de yok.O kadar güzel kaynaştığınızı ve o kadar yeterli dostluk ve insani bağ kurmuş olduğunuzu gördüm ki ‘işte Türkiye bu dedim.’ Uygun ki varsınız. Yeni bayramlara inşallah daima bir arada kazasız, belasız, afetsiz ve salgınsız ulaşmak dileğiyle. Her şey gönlünüzce olsun, her şey hoş olsun.” tabirlerini kullandı.

Yenişehir Belediye Lideri Abdullah Özyiğit, vatandaşları hafta sonu Servet Tazegül Spor Salonu’nda oynanacak Bayanlar Basketbol Üstün Ligi final maçlarında ÇBK Mersin Yenişehir Belediyesini desteklemeye davet etti. 
 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz