Konya Ticaret Odası (KTO) Karatay Üniversitesi, çalışanlarının sıhhati ve güvenliği için milletlerarası kaideleri sağlayarak ISO 45001 İş Sıhhati ve Güvenliği İdare Sistemi Evrakının sahibi oldu. Bu doküman ile KTO Karatay Üniversitesi, tüm üniteleriyle iş sıhhati ve güvenliği konusunda kalitesini tescilledi.

Tüm Üniteleriyle Türkiye’de İlk

KTO Karatay Üniversitesi, kalite idaresi konusundaki yaptığı çalışmalar ve paydaşlarına sağladığı iş sıhhati ve güvenliği standartları sayesinde ISO 45001 İş Sıhhati ve Güvenliği İdare Sistemi Dokümanını almaya hak kazandı. Bu evrak ile tüm üniteleri Türkiye’de tescillenen birinci üniversite oldu.

“Bu Evrak Yaptığımız Başarılı Çalışmaların Sonucunu Yansıtmaktadır”

KTO Karatay Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fevzi Rifat Ortaç; evrakın alınmasına ait duyduğu memnuniyeti lisana getirerek; “Üniversitemiz, kalite idare sistemi konusundaki mükemmeliyetini korumak ve geliştirmek için daima çalışmaktadır. ISO 45001 İş Sıhhati ve Güvenliği İdare Sistemi Dokümanı almaya hak kazanmak, paydaşlarımızın iş sıhhati ve güvenliği konusundaki taahhüdümüzü göstermekte ve yaptığımız başarılı çalışmaların sonucunu yansıtmaktadır. Bu evrak, üniversitemizin gelecekteki muvaffakiyetlerinin yanı sıra, çalışanlarımız ve paydaşlarımız için daha güzel bir iş sıhhati ve güvenliği ortamı oluşturmamıza ışık tutacak. Ayrıyeten tüm birimlerimizle Türkiye’de birinci sefer ISO 45001 İş Sıhhati ve Güvenliği İdare Sistemi Evrakını alan üniversite olmamızın da haklı gururunu yaşıyoruz. Emeği geçen tüm çalışanlarımıza teşekkür ediyoruz” dedi.

KTO Karatay Üniversitesi Kalitesini Tescilliyor

ISO 45001 İş Sıhhati ve Güvenliği İdare Sistemi Dokümanı, kalite idaresi çalışmalarının değerli bir kesimini oluşturuyor. ISO 9001 Kalite İdare Sistemi Dokümanı, ISO 13811 Hijyen ve Sanitasyon İdare Sistemi Evrakı, ISO 10002 Müşteri Memnuniyet İdare Sistemi Evrakı, ISO 27001 Bilgi Güvenliği İdare Sistemi Evrakı, İnançlı Yerleşke Evrakı, Sıfır Atık Evrakı üzere kıymetli dokümanlara sahip bir üniversite olan KTO Karatay Üniversitesi, kalite idaresi konusundaki çalışmalarına sürdürülebilirlik ekseninde devam ediyor.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz