Konya Büyükşehir Belediyesi, Konyalıların Ramazan Bayramı’nı huzur içinde geçirmeleri için gerekli önlemleri aldı. Toplu ulaşım araçları bayramın birinci günü fiyatsız; ikinci ve üçüncü günü ise yüzde 50 indirimli hizmet verecek; Büyükşehir’e ilişkin otoparklar ise arefe gününden bayram sonuna kadar fiyatsız olacak.

Konya Büyükşehir Belediyesi, Ramazan Bayramı’nın Konya’da meselesiz geçmesi için gerekli önlemleri aldı.

 

TOPLU ULAŞIM 1. GÜN FİYATSIZ, ÖBÜR GÜNLER YÜZDE 50

Büyükşehir, vatandaşların bayram ziyaretlerini otobüsler ve tramvaylarla rahat geçirmelerini sağlamak hedefiyle gerekli çalışmaları yaptı. Bayram müddetince Pazar tarifesiyle hizmet verecek toplu ulaşım araçları, bayramın birinci günü fiyatsız; ikinci ve üçüncü günü ise yüzde 50 indirimli olacak.

OTOPARKLAR AREFE GÜNÜ VE BAYRAMDA ÜCRETSİZ

Konya Büyükşehir Belediyesi’ne ilişkin tüm kapalı otoparklar ile yol üzeri ve açık otoparklar arefe gününden bayram sonuna kadar fiyatsız hizmet verecek.

MEZARLIKLAR BAYRAM ZİYARETLERİ İÇİN HAZIR

Vatandaşların mezar ziyaretlerini meselesiz gerçekleştirmeleri için paklık çalışmalarını yapan, güvenlik önlemlerini artıran Büyükşehir, bayram müddetince hava ve gürültü kirliliği ile ilgili her türlü şikayete karşılık verecek.

İTFAİYE 86 MERKEZDE NÖBETTE

Bayram müddetince olağan mesaisine devam edecek olan Büyükşehir Belediyesi İtfaiyesi, 31 ilçedeki 86 merkezde çalışmalarını sürdürecek. Vatandaşlar, yangın ve gibisi alışılmış afetlerle ilgili ihbarlarını 112 Acil Davet Merkezi’ne bildirebilecekler.

KOSKİ 24 SAAT VAZİFE BAŞINDA

Konya Büyükşehir Belediyesi KOSKİ Genel Müdürlüğü, kent genelinde bayram mühletince su, kanalizasyon ve sayaç arızalarında 24 saat hizmet verecek. Vatandaşlar; su ve kanalizasyon arızaları için ALO 185’i arayabilecekler.

ZABITA BAYRAMDA MESAİYE DEVAM EDECEK

Büyükşehir Belediyesi Zabıtası da Ramazan Bayramı müddetince vatandaşların her türlü şikayetlerine yanıt vermek üzere çalışmalarını sürdürecek. Bayram tatili boyunca Otogar, Etraf ve Trafik Zabıtası 24 saat hizmet verirken kent merkezinde 08.00-24.00 ortası hizmetler sürdürülecek. Zabıta ile ilgili şikâyetler için 205 50 15 no’lu telefon aranabilecek.

ACİL MÜDAHALE TAKIMLARI HAZIR

Büyükşehir, bayram mühletince yol, tretuvar, kaldırım ve gibisi sıkıntılara anında müdahale edecek Acil Müdahale Grubu ile de hizmet verecek.

Vatandaşlar, bayram mühletince belediye üniteleri ile ilgili şikâyetlerini 444 55 42 yahut Alo 153 no’lu telefona bildirebilecek.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz