23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlamaları kapsamında, bu yıl Konak Belediyesi başkanlık koltuğuna Mersinli İlkokulu 4. sınıf öğrencisi Mira Aslan oturdu. Lider Mira önceliğini çocuklar, engelli bireyler ve sempatik can dostları hayvanlar olarak açıkladı.

Konak Belediye Lideri Abdül Batur, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlamaları çerçevesinde bu yıl koltuğunu Mersinli İlkokulu 4-A sınıfı öğrencisi Mira Aslan’a devretti. Lider Batur’un makam odasında karşıladığı Mira Aslan’a Mersinli ilkokulu Müdürü Emine Ahu Ünlü, sınıf öğretmeni Anı Özsoy, annesi Gülşen Aslan ve babası Engin Aslan eşlik etti. Çocuk liderin talimatlarını yerine getirmek üzere Konak Belediyesi bürokratları da makamda hazır bulundu.

Batur: Çocuklar umudumuz

Mira Aslan’a temsili olarak koltuğunu devreden Lider Batur, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı kutlayarak, “Ulu Liderimiz Mustafa Kemal Atatürk, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açıldığı günü dünya çocuklarına armağan ederek geleceğin çocuklarda olduğunu, umudun çocuklarla büyüdüğünü tüm dünyaya gösterdi. Ben de her vakit söylüyorum; çocuklar bizim geleceğimiz, çocuklar bizim umudumuz. Bizler bu koltuklarda onlar için varız” dedi.

Aslan: Belediyeler öncelikle çocuklar, engelli bireyler ve hayvanlar için hizmet üretmeli

Konak Belediye Başkanlığı koltuğuna oturacağını öğrendiğinde aklına birinci gelenin çocuklar olduğunu lisana getiren Mira, “Belediyeler öncelikle çocuklar, engelli bireyler ve hayvanlar için hizmet üretmeli. Zira onlar toplumumuzun dezavantajlı kesimleri” dedi. Gelecekte belediye lideri olduğunu hayal ettiğini söz eden Mira, kelamlarını şöyle sürdürdü:

“Başkanlık koltuğuna oturacağımı duyunca aklıma birinci gelenler çocuklar, hayvanlar ve engelli bireyler oldu. Araştırınca Konak Belediyesinin Manisiz Hayat Köyü olduğunu öğrendim. Burada otizmli çocuklar dahil çeşitli manileri olan çocuklara ve ailelerine hizmet verildiğini öğrendim. İleride belediye lideri olursam ilkokul çocuklarına İzmir’i tanıtan seyahatler düzenlerdim. Hayvan sahiplendirmek için projeler yapardım. Çocukların, engellilerin gezebileceği, hayvan sahiplerinin hayvanlarını gezdirebileceği parkları, yeşil alanları çoğaltırdım.”

Atatürk’e sevgisini lisana getirdi

Atatürk’e olan sevgisini lisana getirmeyi de unutmayan Mira,  “Tüm arkadaşlarımın 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı kutluyorum. Bu bayramı bize armağan eden Mustafa Kemal Atatürk’ü sevgi, hürmet ve minnetle anıyorum. TBMM’nin açılışının 103’üncü yılında bana bu türlü bir fırsat verdiği için Konak Belediye Liderimiz Abdül Batur’a çok teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Mira ve arkadaşlarına özel gezi

Mira Aslan’ın ve tüm çocukların bayramını kutlayan Lider Batur, dikkatle dinlediği Mira’nın altını çizdiği çocuk, engelli birey ve şirin can dostları hayvanlara yönelik Konak Belediyesi’nin hizmetlerini aktardı. Lider Batur, Mira ve sınıf arkadaşlarını Sancar Maruflu Bilim Merkezi ile Konak Manisiz Hayat Köyü’ne davet ederek, “Mira’nın öncülüğünde, sınıf arkadaşlarına Konak Manisiz Hayat Köyü’ne bir seyahat düzenleyelim. Orada tahsil gören çocuklarımızla sizi bir ortaya getirelim. Oradaki çocuklarımızın nasıl eğitim gördüklerini, onlar için nasıl bir hizmet verdiğimizi yerinde görebilirsiniz. Okulunuza çok yakın, çocuklara özel hazırladığımız bir bilim merkezimiz var; Sancar Maruflu Bilim Merkezi. Bunun yanında çocuklar için kent kültürü ve tarihini öğrenebilecekleri seyahatleri nizamlı olarak yapıyoruz. Mira’nın çok sevdiği hayvanlarla ilgili olarak belediyemizin Hayvan Sıhhati Merkezinde şirin dostlarımızın aşı ve tedavileri yapılıyor. Ayrıyeten bir de engelli kedi meskenimiz var” dedi. 

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz