Konak Belediye Lideri Abdül Batur, 14 Mayıs’ın bayram olarak kutlanacak bir tarih olacağına dikkat çekerek, “Ramazan Bayramı ile Kurban Bayramı ortasında kutlayacağımız en hoş bayramımız, 14 Mayıs akşamı kutlayacağımız bayram olacak” diye konuştu. İktidar belediyesi olmayan belediyelerin her türlü çalışmada külfetlerle karşılaştığına işaret eden Batur, “Biz de artık iktidarın belediye lideri olmak istiyoruz. Artık hoş işler yapıyoruz lakin çok daha hoş işler yapabiliriz” dedi.

Konak Belediye Lideri Abdül Batur, Ramazan Bayramı öncesinde çalışanlarıyla bayramlaşma programına başladı. Kültürpark Fuar Alanı içinde bulunan Fuar Evlendirme Dairesi’nde Konak Belediyesi işçisiyle bir ortaya gelen Batur, tüm çalışanların tek tek bayramlarını kutlayarak, uygun bayramlar dileğinde bulundu. Bayramlaşmaya CHP Konak İlçe Lideri Akın Küçükoğullarından, Disk Genel İş Sendikası 5 No’lu Şube Lideri Savaş Aras, Yerel-Sen İzmir 2 No’lu Şube Başkanı Ömer Ekşi ile Konak Belediye Meclisi üyeleri de katıldı.

Çalışanlarına aileleriyle birlikte sağlıklı, memnun ve güzel bayramlar dileğinde bulunan Batur, bayramlaşmada yaptığı konuşmada seçim sürecine de dikkat çekti. Batur, “Önümüzdeki süreç değerli. 21 yıllık bir idare şekliyle bu ülke devamlı geriye götürüldü. Son beş yılda da tek adam rejimiyle ülkenin geldiği noktayı görüyoruz. Mutfaklarda yangın var. Soğan pazarda 30 lira. Kimi yönetenler bunu hafife alıyor fakat onların tuzu kuru. Saraylarda nasıl yaşadıklarını herkes biliyor. Felaketlerde bile tek adamdan talimat bekleyen ve her şeyin bir kişi tarafından yönetildiği bir ülke noktasına geldik. Bu sistemin yürümediğini gördük ve sahiden de fikirlerin, özgürlüklerin, hakkın, hukukun, liyakatin ortadan kalktığı bir süreç yaşıyoruz. Artık önümüzde çok kıymetli bir fırsat var. İdeolojisi, siyasi kanısı birbirine benzemeyen 6 parti bir ortaya gelerek dayanışma, bir ortada olma ruhunu ortaya koydu ve bunu seçimlere taşıma marifetini gösterdi. Beşerler artık bu işin değişmesi gerektiği noktasında kararlı” dedi.

“Ya karanlığa ya aydınlığa”

Herkesin elini vicdanına koyması gerektiğini lisana getiren Batur, “Ya karanlığa gideceğiz ya aydınlığa döneceğiz. Cumhuriyetimizi kuranlar büyük emek sarf etti ve yüzyıllık bir süreç yaşadık. İkinci yüzyılımızda ülkemizin aydınlık ve demokrat yapısıyla, hukuk nizamıyla, özgürlükleriyle, barışla farklı bir ülke olmasını istiyoruz ve bu hususta hepimiz kararımızı verdik; bunu görüyorum. Diğer dermanımız yok. Çocuklarımızın geleceği için gerçek kararları vermek mecburiyetindeyiz” diye konuştu. İktidar belediyesi olmayan belediyelerin hür türlü çalışmalarında düşünceyle karşılaştıklarının altını çizen Batur, “Biz de artık iktidarın belediye lideri olmak istiyoruz. Yıllardır cebelleşiyoruz; her türlü çalışmamızda kesinlikle önümüzde bir kasvet oluyor. Bir imza için kaç sene bekliyoruz. İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin bir sürü projesi Ankara’da bekliyor. Evet, biz artık hoş işler yapıyoruz lakin çok daha hoş işler yapabiliriz. Emeklerimizin, alın terimizin kıymetlendirilmesi noktasında çok daha hoş şeyler yapabiliriz. Elimize fırsat geçtikçe neler yaptığımızı görüyorsunuz zati. Ancak artık bir şeyler değişmeli. Apayrı bir Türkiye olacağına ben inanıyorum. 2019’da hoş bir bahar yaşamıştık. Bu sene de bilhassa 14 Mayıs’ta da çok hoş bir bahar yaşayacağımıza inanıyorum. Ramazan Bayramı ile Kurban Bayramı ortasında kutlayacağımız en hoş bayramımız da 14 Mayıs akşamı kutlayacağımız bayram olacak” dedi. Belediye liderinin lakin grubuyla bir yere gelebileceğini tabir eden Batur, Konak Belediyesi çalışanına ve meclis üyelerine teşekkür ederek, “Konak Belediyesi’ni Konak’a yakışan, örnek bir belediye haline getirdiniz. Hepinize çok çok teşekkür ediyorum. Konak Belediyesi’ni en yeterli noktaya getirmeye çalışıyoruz. Daha yapacak çok işimiz var. Konak, İzmir’de her türlü hizmeti hak eden bir ilçe” diyerek kelamlarını sonlandırdı.

Börühan: Güçlü bir başlangıç olacak

Konak Belediyesi Meclis Lider Vekili Cenap Börühan da bayramlaşmada Konak Belediyesi meclis üyeleri ismine bir konuşma yaptı. Börühan, seçimin ülke faydasına sonuçlanacağına inancının tam olduğunu belirterek, “15 Mayıs sabahı da bu ülke için gerçek bir bayramın başlangıcı olacak. Temenni ediyorum ki, ülkede demokrasi ismine, çağdaşlık ismine çok güçlü bir başlangıca gelmiş olacağız. Güzel, hoş günleri daima birlikte yaşayacağız” diye konuştu.

Aras: 1 Mayıs, 14 Mayıs’ın provası olacak

Disk Genel İş Sendikası 5 No’lu Şube Lideri Savaş Aras ise “Biz emekçi sınıfının en kıymetli bayramı 1 Mayıs’tır. 1 Mayıs Personel ve İşçi Bayramı’nı da yaşayacağız. 14 Mayıs’tan evvel 1 Mayıs’ta, 14 Mayıs’ın provasını yapacağız. Umudumuz var, inancımız tam. Artık kâfi diyoruz, artık özgür olmak istiyoruz, barış, kardeşlik, tabir özgürlüğü istiyoruz” dedi.

Ekşi: Umuda yaklaştık

Yerel-Sen İzmir 2 No’lu Şube Başkanı Ömer Ekşi de “İçimizde büyüttüğümüz bir umut var, o umuda çok yaklaştığımız bir devirdeyiz. Türkiye’nin içinde bulunduğu bu çalkantılı periyodun tez vakitte sona ermesi için hepimizin üzerine düşen bir vazife var. Daima birlikte bu uğraşa katılmamız gerekiyor” diye konuştu. 

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz