Başkan Kocaman;

Evveli rahmet, ortası mağfiret ve sonu azaptan kurtuluş olarak müjdelenen mübarek Ramazan-ı Şerif ayını geride bırakarak, Ramazan Bayramı’na ulaşmanın memnunluğunu yaşıyoruz.

Bayramlar, her türlü dayanışma ve şanlı hissin tezahür ettiği, sevgi, barış, dostluk ve kardeşlik hislerinin ağırlaştığı, kucaklaşmanın yaşandığı, rahmet ve şefkat dolu günlerdir. O kadar büyülüdür ki, gelişi bütün bir yıl beklenir ve gidişindeki üzüntü de lakin bu türlü bir ikinci geliş ümidiyle hafifler.

Manevi istikametten büyük bedeli olan bu özel günleri, gelecek kuşaklara en hoş formda bırakabilmek için bayramlarımızı büyüklerimizle, gençlerimizle ve çocuklarımızla daima birlikte geçirelim. Ulusal ve dini hislerin, inançların, örf ve adetlerin uygulanıp sergilendiği, bir toplumda millet olma şuurunun formlandığı, kuvvetlendiği bu özel günlerin en kıymetlilerinden olan Ramazan Bayramınız kutlu olsun.

Bu Bayram, bir tarafımız yaralı ve buruk. Kalbimiz zelzele bölgesindeki kardeşlerimizde. Bu bayramda önceliğimiz,  depremden etkilenen kardeşlerimize sevdiklerinin yokluğunu hissettirmemek olacaktır.  

Bu his ve niyetlerle başta Kartepeli hemşehrilerim olmak üzere ülkemizin, tüm İslam Aleminin Ramazan Bayramı’nı tebrik ediyorum. Tüm hemşerilerimize sevdikleriyle birlikte sağlıklı, huzurlu ve rahmet dolu bir bayram diliyorum.

21 Nisan 2023 Cuma (Bayramın birinci günü) saat 11.00’de Kartepe Kent Meydanında yapılacak olan Kent Bayramlaşmamıza tüm hemşehrilerimizi bekliyorum.   

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz