Karşıyaka Belediyesi tarafından, kent ömründe yeşil dokunun değerine dikkat çekmek hedefiyle düzenlenen ‘En Güzel Balkon Bahçe Yarışması’ bu yıl 20’nci defa gerçekleştirilecek.

En güzel balkon, en hoş apartman bahçesi ve en hoş müstakil mesken bahçesi olmak üzere toplam 3 kategoride yapılacak ödüllü müsabakaya, 28 Nisan 2023 tarihine kadar 444 1 575 numaralı çizgisi arayarak müracaat edilebilecek. Heyet tarafından müracaat sahiplerine yapılacak ziyaretlerde; balkon ve bahçelerde kullanılan çiçek çeşitliliği, özgünlük, sürdürülebilirlik, geri dönüşüm materyallerin kullanımı, aydınlatma ve sulama sistemleri, kent bahçeciliği, saksı ve süs eşyalarının ahengi üzere kriterlere bakılarak puanlama yapılacak ve her kategoride birinci 3’e girenler belirlenecek. Ödül merasimi ise 6 Mayıs’ta Tay Park’ta yapılacak.  

MİS ÜZERE FESTİVAL 

Kentin bir öbür esaslı ve renkli tertibi olan Çiçek Şenliği de 28-30 Nisan tarihleri ortasında, Bostanlı Pazar Yeri’nde yapılacak. Şenlikte çiçek çeşitleri, bahçe bitkileri, meyve ve ağaç fidanları aracısız olarak üreticiden tüketiciye sunulurken, saksı çeşitleri, çiçek ilaçları, toprak ve gübre üzere eserler de satılacak.

Karşıyaka Belediye Lideri Dr. Cemil Tugay, “İki hoş tertiple kentimize renk ve coşku getireceğiz. Kendi balkonunu, bahçesini güzelleştirerek Karşıyaka’mıza da hoşluk katan yurttaşlarımızı En Güzel Balkon Bahçe Yarışı ile ödüllendirirken, Çiçek Şenliği ile yeşil ve tabiat sevgimizi paylaşacağız. Herkesi etkinliklerimize bekliyoruz” dedi. 

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz