İzmir Mizah Festivali başlıyor

Festival, İzmir Büyükşehir Belediyesi Kent Arşivi, Müzeler ve Kütüphaneler Müdürlüğü ile İzelman ve Kültürlerarası Sanat Derneği iş birliğiyle düzenleniyor. Başkan Tunç Soyer tarafından Aziz Nesin Mizah Ödülleri’nin Ali Poyrazoğlu, Kandemir Konduk, Niyazi Yoltaş ve Agim Sulaj’a verileceği açılış töreniyle başlayacak. Ardından Poyrazoğlu’nun “Habanera Makamı” adlı müzikli oyunu sahnelenecek.

Etkinlik kapsamında “Çizgilerle İnsan Hakları” adlı sergide, Agim Sulaj ve Niyazi Yoltaş’ın eserlerinin yanı sıra 17 İzmirli karikatürcünün ve Eflatun Nuri’nin çalışmaları yer alacak. Festival boyunca birçok etkinlik gerçekleştirilecek; örneğin, Doç. Dr. Efdal Sevinçli’nin “İzmirli Karikatürler 1908-1928” başlıklı sergisi de bu kapsamda yer alacak.İzmir Tiyatro Festivali’nde sanat rüzgarı devam ediyor

Panel ve söyleşiler de programın önemli bir parçası olacak. Örneğin, “Cumhuriyet Basınında Mizah” başlıklı panele Kandemir Konduk, Mustafa Balbay, Nazım Alpman ve Niyazi Yoltaş katılacak. Ayrıca, tiyatro oyunları ve film gösterimleri de festival kapsamında yer alacak.

Kaynak: BÜLTEN

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz