Kocaeli Büyükşehir Belediyesi İSU Genel Müdürlüğü, yönetici ve çalışanı Kızılay’a kan bağışında bulundu. İSU Genel Müdürlüğü hizmet binasında ” İyiki Varsın Kan Dostum” toplumsal sorumluluk projesi kapsamında gün uzunluğu İSU işçisi kan bağışı gerçekleştirdi.

3 AYLIK DÖNEMLER HALİNDE DÜZENLENİYOR
Kızılay, Türkiye’de gereksinim sahibi ve sıhhat kuruluşlarının kan muhtaçlığını karşılıyor. Ülkemizi yasa boğan Kahramanmaraş sarsıntısı sonrası yaşanan kan talebi ile birlikte Kızılay stoklarında gerileme yaşandı. Türkiye genelinde gönüllülük aslına nazaran hizmet veren Kızılay’a birçok vatandaşımız sarsıntı sonrası duyarsız kalmayarak kan bağışında bulunuyor. İSU Genel Müdürlüğü’de kan bağışı kampanyalarına duyarsız kalmayarak 3 aylık dönemler halinde kan bağışı kampanyasına takviye oluyor. Kurum yönetici ve çalışanı de kan bağış kampanyası kapsamında Kızılay’a dayanak vermek için gün boyunca kan bağışı gerçekleştirdi. İzmit Kan Bağış Merkezinin uzman çalışanı tarafından gerçekleştirilen ön kan testleri ve tansiyon ölçümlerinin akabinde kan bağışları yapıldı. Yönetici ve çalışanlar kan bağışı ile muhtaçlık sahiplerine yönelik katkılarından ötürü çok memnun olduklarını tabir ettiler.

PERSONEL KAN BAĞIŞINDA BULUNDU
Kampanya kapsamında İSU Genel Müdürlüğü bünyesinden yönetici ve işçi kan bağışında bulundu. Kan bağışı münasebetiyle İSU çalışanlarına teşekkürlerini ileten Kızılay yetkilileri gösterilen ilgiden ötürü mutlu olduklarını tabir ettiler. İSU Genel Müdürlüğü bünyesinde Kızılay’a takviye maksatlı kan bağışı kampanyası muhakkak dönemler halinde devam edecek.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz