Telefon Numarası Kime Ait Sorgulama Servisi Nasıl Çalışır?

2018 yılında telefon numarası sorgulama işlemler ile ilgili çeşitli yasal düzenleme ve tarifeler yapılmıştır. Ayrıca yasal olmayan her türlü web sitesine ait sorgulama adresleri kapatılmış ve cezai olarak uyarılmıştır.

18 Ekim 2018 Perşembe 14:09
Telefon Numarası Kime Ait Sorgulama Servisi Nasıl Çalışır?

Sahte sorgulama yapan bütün adresler engellenmiştir. Peki, güvenli bir şekilde yasal olarak telefon sorgulaması nasıl yapılır? Telefonunuza gelen bilinmeyen herhangi bir numara kime aittir? Aşağıdaki açıklamalarda telefon sorgulaması ile ilgili bilmediğiniz her türlü soruya yanıt bulabileceksiniz.

Telefon Numarasının Kime Ait Olduğunu Öğrenmenin Yolları Nelerdir?

Telefon numarasının kime ait olduğunu öğrenme yolları için 3 adet yolu olduğunu söyleyebiliriz. Bu 3 temel yol hakkında hepsine ait olan detayları tek tek aktaracağız. Bu yolları şu şekilde sıralarsak;

  1. Ücretsiz Öğrenme Yolu
  2. Türk Telekom Bilinmeyen Numaralar Servisini arayarak öğrenmek
  3. Türkcell, Vodafone, Avea ve Türk Telekom servislerini kullanarak telefon numarasının kime ait olduğunu öğrenmektir.

Yukarıda sıralanan maddeler haricinde telefon numarası öğrenmek için herhangi farklı bir yola başvurmak tamamen vakit kaybıdır. Bu yüzden yasal ve doğru bir şekilde öğrenmek için sadece bu yollar kullanılmalıdır. Aksi bir durumda size ait kişisel bilgilere ulaşılabilir ve bu sayede sizde istenmeyen kötü sonuçlar ile karşılaşabilirsiniz.


Ücretsiz Telefon Numarasının Kime Ait Olduğunu Öğrenme Yolu Nasıldır?

Bilmediğiniz bir numara telefonunuzu aradığında normal şartlarda ücretli yollara başvurmanız gerekmektedir. Fakat ücretli yollar haricinde ücretsiz bir şekilde de öğrenmek mümkündür. Yalnız şunu bilmekte fayda vardır. Bu ücretsiz öğrenme yöntemleri bir telefon numarası sorgulama yöntemi değildir. Bu şekilde öğrenmek telefon numarası araştırma yöntemidir. Bu yüzden bu yola başvurma esnasında kesin bir sonuç almama ihtimalini göz önünde bulundurmanızı tavsiye ederiz. Ücretsiz öğrenme yolları;

  • Whatsapp uygulaması üzerinde sorgulama yaparak öğrenmek
  • Google arama motoru üzerinde sorgulama yaparak öğrenmek
  • Facebook sosyal medya hesabından sorgulama yaparak öğrenmek
  • CIA Androıd işletim sistemi içinde yer alan uygulamalardan ya da IOS içinde yer alan uygulamaları kullanarak öğrenmektir.

Whatsapp Uygulaması İle Telefon Numarası Nasıl Öğrenilir?

Bu yöntem ile sadece cep telefonu numaralarını öğrenebiliyorsunuz. Bununla birlikte uygulamanın çalışması için hat sahibinin whatsapp uygulamasını telefonuna indirmesi gerekiyor. Şöyle bir yol izleyebilirsiniz. Öncelikle sizi arayan numarayı cep telefonunuzdaki rehbere kaydedin.

Ardından telefonunuzda yüklü olan whatsapp uygulamasını açarak kişinin telefonu arama yerine yazarak kişinin ismini bulmaya çalışın. Bir de kişi kendi hesabına profil resmi yüklemişse bu resimden sizi arayan kişinin kimlik bilgilerine ulaşabilirsiniz.


Google Üzerinden Arama Yaparak Telefon Numarası Nasıl Öğrenilir?

Bilindiği üzere Google arama motoru herkesin en çok kullandığı ve hatta başlangıç sayfası yaptığı bir arama motorudur. Bu yüzden aklınıza gelen her türlü bilgi Google üzerinden arama yapılarak öğrenilebilir.

Bazı zamanlarda sizi beyaz eşya bakımı, uydu tamiratı ve benzeri konularda şirketlerden arama yapabiliyorlar. Bu ve benzeri numaraları Google sitesinde aratarak öğrenebiliyorsunuz. Aynı zamanda günümüzde dolandırıcılık vakaları oldukça arttığından bu tür numaraları da öğrenme imkânına sahip olabiliyorsunuz.

Google sitesini açtıktan sonra numarayı tırnak içinde yazarak arama yaptırıp öğrenebilirsiniz. Örneğin;”0505…”,0(216)…” gibi örnek verilebilir.


Facebook Sosyal Medya Hesabı Üzerinden Arama Yaparak Telefon Numarası Nasıl Öğrenilir?

Facebook hesaplarında telefon bilgisinin var olduğunu herkes bilmektedir. Facebook hesabı telefon numarası yazarak da açılabilmektedir. Bu sayede kişiyi facebook hesabından telefon numarasını aratarak öğrenmemiz mümkündür. Yalnız o kişi arkadaş listeniz içinde var ise öğrenebiliyorsunuz. Öncelikle facebook hesabından arkadaş listenizde o kişinin hesabını açın ve profil bilgilerine bakın. Oradan şayet gizlememişse telefon numarasını öğrenebilirsiniz.


CIA Android veya İOS Uygulaması İle Telefon Numarası Nasıl Öğrenilir?

CIA uygulaması ile telefon numarasını ücretsiz bir şekilde öğrenebilirsiniz. Yapmanız gereken telefonunuzda Play Store bölümünü açıp CIA uygulamasını telefonunuza yüklemektir. Daha sonra bu uygulama ile telefon numarasını yazıp sorgulama yaptırabilirsiniz.

Yalnız bu uygulama telefon rehberiniz için erişim izni istemektedir. Bu isteğe evet şekilde cevap vermeniz zorunludur. İOS içinde de buna benzer bir uygulama yer almaktadır. Aynı işlemleri yaparak bilinmeyen telefon numarası öğrenmeniz mümkün olacaktır.


İnternet Üzerinden Ücretsiz Telefon Numarası Sorgulaması Nasıl Yapılır?

İnternette yer alan bazı web siteleri telefon numarası öğrenmek için bazı sitelerin varlığından söz edebiliriz. Fakat bu siteler telefon sorgulaması yapmak için pek uygun olmayabilir. Çünkü sitelerde yazılı olan bilgilerin genellikle gerçekle alakası olmayabiliyor. Bu yüzden internet sitelerinde telefon numarası aratmak pek güvenilir bir yöntem değildir.


Türk Telekom Bilinmeyen Numaralar Servisi Nasıl Çalışmaktadır?

Esasında en kesin sonuç alınan yöntem Türk Telekom’un Bilinmeyen Numaralar Servisine ait telefon numaralarını aramaktır. Bu numaraları arayarak herhangi bir hatta ait her türlü numarayı kesin ve eksiksiz bir şekilde öğrenmek mümkündür. Avea, Türkcell, Türk Telekom, Vodafone hatlarına ait her türlü numarayı bu numaralar vasıtası ile öğrenebilirsiniz. Türk Telekom’un bunların haricinde birçok hizmeti bulunmaktadır. Bu hizmetleri şu şekilde sıralayabiliriz:

  • BN Elektronik Rehberlik Hizmetleri 11888
  • CALLTURK Rehberlik Hizmetleri 11858
  • INFOLINE Rehberlik Hizmetleri 11825

11811 Türk Telekom Bilinmeyen Numaralar Servisi

Bilinmeyen sabit bir hatta ait telefon numarası bu telefon tuşlanarak öğrenilebilir. Cep telefonu haricinde normal sabit bir telefondan arandıysanız bu numarayı 11811’i arayarak öğrenebilirsiniz. Bu hizmeti kullanarak herhangi özel ve devlet kurumuna ait bir numarayı da öğrenmeniz mümkündür.

Ya da herhangi bir işletmenin kayıtlı olan telefon numarasını da öğrenebilirsiniz. Bu hizmetten herkes yararlanabilir.11811 Türk Telekom Bilinmeyen Numaralar Servisi ücretli bir hizmet olduğundan dakikası 0,97 kuruş olarak vazifelendirilmiştir.


11880 Türk Telekom Bilinmeyen Numaralar Servisi

Türk Telekom Bilinmeyen Numaralar Servisinin bir diğer telefon numarası da 11880 telefon sorgulama ve bilgi öğrenme hizmetidir. Bu telefonu arayarak her türlü telefon numarası öğrenebilir ve hakkınızda açılan herhangi bir dava olup olmadığını ya da kime borcunuz var gibi sorularının cevabını da bulabilirsiniz.

Bu yüzden Türk Telekom’un bu servisi çok yönlü bir hizmet olup yaşamınızda kolaylıklar sağlayan bir Türk Telekom Bilinmeyen Numaralar Servisidir.


11832 Türkcell Bilinmeyen Numaralar Servisi

Hakkında bilgi sahibi olmadığınız bir Türkcell numarasını 11832’yi tuşlayarak öğrenebilirsiniz. Fakat kişi numarasını ibraz etmemmişse öğrenmek mümkün değildir. Bu hizmetten tüm Türkcell hattına sahip olan kişiler faydalanabilir. Ücretli bir hat olduğundan aramanın dakikası 1.25 kuruş olarak ücretlendirilmektedir.


11842 Vodafone Bilinmeyen Numaralar Servisi

11842 Vodafone servisi diğer servisler gibi bir vodafone abonesinin numarasını öğrenmenize imkân sağlayan bir Vodafone bilinmeyen numaralar servisidir. Kendi numarası kayıtlı olan kişinin telefon numarasını öğrenmek mümkündür. Eğer bir vodafone hattınız varsa bu telefon numarasını arayarak sizi arayan numaranın kime ait olduğunu öğrenebilirsiniz. Ücretli bir servistir ve dakikası 1.25 kuruş olarak ücretlendirilme yapılmaktadır.


11855 Türk Telekom/Avea Bilinmeyen Numaralar Servisi

11855 Avea şirketine ait olan bir bilinmeyen numaralar servisidir. Diğer servislerde olan bütün hizmetler bu serviste de bulunmaktadır. Hizmetten bütün vatandaşlar yararlanabilir. Diğer ücretli hizmetler arasında yer almaktadır ve dakikası 1.25 kuruş olarak ücret tarifesi bulunmaktadır.

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.