İnegöl Yangın Hangi Fabrikada Oldu


İnegöl Yangın Hangi Fabrikada Oldu? Dün saat 16.30 sıralarında Bursa’nın İnegöl ilçesi Organize Sanayi Bölgesi’nde faaliyet gösteren orman ürünleri fabrikasında çıkan yangın, mobilya üretimi sırasında yapılan kaynaktan sıçrayan kıvılcımların süngerleri tutuşturması sonucu başladı. Yangın, depoya sıçradıktan sonra rüzgarın da etkisiyle önce bitişikteki 4 fabrikaya, ardından 5 fabrikaya daha sıçradı ve 10 fabrikada etkili oldu.

İnegöl Yangın Hangi Fabrikada Oldu
İnegöl Yangın Hangi Fabrikada Oldu

BURSA’DA NEDEN YANGIN OLDU, FABRİKADAN NEDEN YANGIN ÇIKTI?

İtfaiye ekiplerinin yanı sıra çevre illerden gelen takviye ekiplerle birlikte 400’den fazla personel ve 115 araçla müdahale edildi. Yangın, 7 saatlik müdahalenin ardından saat 23.30 sıralarında kontrol altına alınabildi. Ancak yangında, 2 itfaiye eri, 4 arama-kurtarma ve 1 orman işletme müdürlüğü personelinin de aralarında olduğu 13 kişi yaralandı.

Bursa'Da Neden Yangın Oldu
Bursa’Da Neden Yangın Oldu

Yangının boyutu sabahın ilk ışıkları ile dronla havadan görüntülendi. Yangında can kaybı yaşanmazken, 10 fabrikadan 4’ünde ağır hasar meydana geldi.

Bölgedeki hasar tespiti için soğutma çalışmalarının bitmesi beklenirken, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mehmet Fatih Kacır, Twitter hesabından yaptığı açıklamada, yangından etkilenen işletmelere KOSGEB Acil Destek Kredisi sağlanacağını duyurdu.

İnegöl Yangın Hangi Fabrikada Oldu

İnegöl’deki yangın, Organize Sanayi Bölgesi’nde faaliyet gösteren orman ürünleri fabrikasında çıktı. Mobilya üretimi sırasında yapılan kaynaktan sıçrayan kıvılcımların süngerleri tutuşturması sonucu yangın başladı. Süngerlerin alev almasıyla yangın büyüyerek depoya sıçradı ve rüzgarın da etkisiyle önce bitişikteki 4 fabrikaya, ardından 5 fabrikaya daha sıçradı. Yangın, 10 fabrikada etkili oldu.

Mekanlar ve Yerler, Mekan Budur platformu aracılığıyla ele alınmaktadır. Bu site birçok konuda içerik üretmektedir; kullanıcılar aşağıdaki kategorilere göz atabilir veya doğrudan konumlanan içeriğimize erişebilir. Yorumlardaki sorular, makaleyi güncelleyen Gündem için belirtilebilir. Bursa Yangın Hangi Fabrikada Oldu İle ilgili sorularınızı yorum olarak bırakabilirsiniz. Yeni gelişmelerden haberdar olmak için bizi sosyal medya sayfalarımızdan da takip edebilirsiniz.CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz