Eğitime yaptığı katkılarla isminden kelam ettiren Kemer Belediye Lideri Necati Topaloğlu, Kemer Belediyesi Ahmet Erkal Dayanak Eğitim Kursu’nda fiyatsız olarak üniversite imtihanına hazırlanan gençleri Ankara Üniversitesi Eğitim Bilimleri Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Erten Gökçe ile buluşturdu. Gökçe, yaklaşan üniversite imtihanları öncesinde öğrenci ve ailelerine “Sınavda muvaffakiyet stratejileri” bahisli seminer verdi.

 

Seminerde, Kemer Belediye Lideri Necati Topaloğlu da bir konuşma yaparak, Kemer’de eğitim alan çocukların anaokulundan üniversiteye kadar Kemer Belediyesi’ne emanet olduklarını söyledi.

Kemer Belediyesi Kültür Salonu’nda yapılan seminere, Kemer Belediyesi Ahmet Erkal Takviye Eğitim Kursu Sorumlusu Suat Göv ve kursta misyonlu 11 öğretmen, 300 kursiyer ve kursiyerlerin aileleri katıldı.

Ankara Üniversitesi Eğitim Bilimleri Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Erten Gökçe, seminerde muvaffakiyet taktikleri, öğrencilerin imtihan sırasında yapması ve yapmaması gereken durumlar, velilerin çocuklarına yaklaşımları ve tavırları mevzularında bilgiler aktardı.

Seminere katılan Kemer Belediye Lideri Necati Topaloğlu, yaptığı konuşmasında, geleceğin teminatı öğrencilerin güzel bir eğitim alması için çalıştıklarını belirterek, vatana ve millete en âlâ biçimde hizmet etmelerini istediklerini söyledi.

Türkiye’de eğitim ve sıhhatin artık paraya döndüğünü söz eden Belediye Lideri Topaloğlu, “Ben emekli öğretmenim. Ben ilkokuldan öğretmen okuluna kadar daima devlet okulunda okudum. Hiç para ödemedim. Hepimizin devlete bir borcu var. Ben devlete olan borcumu öğrencilere takviye olarak ödemeye çalışıyorum.” dedi.

EĞİTİME YILLIK 35 MİLYON LİRA

Başkan Topaloğlu, eğitim alanında yaptıkları çalışmalardan da bahsederek şöyle konuştu:

“Anaokulundan 8’nci sınıfa kadar olan öğrencilerin kırtasiye materyalleri Kemer Belediyesi’nden. Gelecek yılki eğitim ve öğretim yılının kırtasiye materyallerini de aldık. Okullar açılmadan evvel okullara teslim edeceğiz. 1416 öğrenciyi C plakalı araçlarla fiyatsız olarak taşıyoruz. Veliler buna para ödemiyor. Yıllık 21 milyon lirayı biz karşılıyoruz. 925 üniversite öğrencisine aylık 700 lira burs dayanağı sağlıyoruz. Seneye bunu 1000 lira yapacağız. Ahmet Erkal Dayanak Eğitim Kursunda da 300 öğrencimize fiyatsız üniversiteye hazırlık kursu veriyoruz. Çocukların eğitim masraflarından asla kaçmıyoruz ve kaçmayacağız. Kemer Belediyesi olarak eğitime yaptığımız katkı yıllık 35 milyon lira. Çocuklarımız anaokulundan üniversiteye kadar Kemer Belediyesi’ne emanet. Benim ilkokulda çantam olmadı. Bu ezikliği ben yaşadım lakin artık öğrencilerin yaşamaması için çalışıyorum. Sizin çocuklarınız bizim çocuklarımız.”

Başkan Topaloğlu, verdiği seminerden ötürü Ankara Üniversitesi Eğitim Bilimleri Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Erten Gökçe’ye teşekkür etti.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz