İlker Gündüzöz kimdir? - Elips Haber


İlker Gündüzöz kimdir? İlker Gündüzöz nereli ve kaç yaşındadır? Sorularının cevabı merak ediliyor. İlker Gündüzöz’ün  kim olduğu merak ediliyor. Arama motorlarında İlker Gündüzöz kimdir? İlker Gündüzöz kaç yaşında, nereli, mesleği ne? Sorgulamaları yapılıyor. İlker Gündüzöz ‘ün biyografisini haberimizde derledik…

İlker Gündüzöz kimdir?

Doç.Dr. İlker Gündüzöz 1970 yılında Eskişehir’de doğdu. İlk ve ortaokulu Gölcük’te, lise eğitimini Eskişehir’de tamamladı. 1991 yılında İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi kamu yönetimi bölümünden okul birincisi olarak mezun oldu. 1992 yılında İçişleri Bakanlığının açmış olduğu kaymakamlık sınavını birincilikle kazandı. 1993-1994 yıllarında, İngiltere’de dil ve mesleki konularda eğitim aldı. Afyon kaymakam adayı olarak başladığı meslek hayatına, Aksu (Isparta), Kozluk (Batman), Şiran (Gümüşhane), Almus (Tokat), Çamardı (Niğde), Karasu (Sakarya) ilçelerinde kaymakam olarak devam etti. 2008-2013 yılları arasında İçişleri Bakanlığı Mahalli İdareler Genel Müdürlüğünde Daire Başkanı olarak görev yaptı. 2013 yılında İçişleri Bakanlığı Hukuk Müşaviri olarak atanmış; 29/12/2014’de I. Hukuk Müşaviri olarak görevlendirilmiştir. 20/06/2017 tarihli ve 2017/261 sayılı Müşterek Kararnameyle İller İdaresi Genel Müdürlüğüne atanmıştır. 27/10/2018 tarihli Resmi Gazete’de yayımlanan 26/10/2018 tarih ve 2018/202 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararıyla Muş Valisi olarak atanarak 06/11/2018 tarihinde görevine başlamıştır.

Anadolu Üniversitesinde Maliye Teorisi Ana Bilim Dalında master (Köylerin Mali Yapıları), TODAİE Kamu Yönetimi Ana Bilim Dalında master (Gençlik ve Siyaset), KTÜ İktisat Ana Bilim Dalında doktora (Belde Belediyelerinin Optimal Ölçek Sorunu) yaptı. Yerel Yönetimler, Kent ve Çevre Politikası Doçentidir.  Yayımlanmış bilimsel makale,  tebliğleri ve kitapları vardır.


Duran Kalkan kimdir?

Türk İdare Dergisi ile İdarecinin Sesi Dergisi yayın kurulu üyesidir. Türk İdare Derneği ile Türk İdareciler Vakfı üyesidir. İngilizce bilmektedir. Tıp Hekimi Doç. Dr. Meşide Gündüzöz Hanımefendi ile evli olup iki çocuk babasıdır.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın imzasıyla Resmi Gazete’de yayımlanan kararnameye göre, İlker Gündüzöz “vali-mülkiye başmüfettişliği” görevine getirildi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz