Hatice Karahan kimdir? - Elips Haber


Hatice Karahan kimdir? Hatice Karahan nereli ve kaç yaşındadır? Sorularının cevabı merak ediliyor. Hatice Karahan’ın kim olduğu merak ediliyor. Arama motorlarında Hatice Karahan kimdir? Hatice Karahan kaç yaşında, nereli, mesleği ne? Sorgulamaları yapılıyor. Hatice Karahan’ın biyografisini haberimizde derledik…

Hatice Karahan kimdir?

Karahan, Boğaziçi Üniversitesi İşletme Bölümü’nden mezun oldu, ardından da aynı üniversitede İktisat yüksek lisans eğitimini tamamladı. Doktora için ABD’ye gitti. 2006’da Ekonomi doktorasını yaptığı Syracuse University’de ekonomi dersleri verdi. Center for Policy Research bünyesinde araştırmacı olarak görev aldı.

Türkiye’ye geldi ve İstanbul Bilgi Üniversitesi’nde dersler verdi. TÜBİTAK’ta danışman oldu. 2014 senesinde makroekonomi alanında doçentliğe hak kazandı. TİM, MÜSİAD, İSO ve DEİK gibi iş dünyasının çeşitli kuruluşlarına ekonomi danışmanlığı yaptı. 2015 yılında İstanbul Medipol Üniversitesi Ekonomi ve Finans Bölümü’nün kurucu başkanı oldu. Yeni Şafak Gazetesi’nde ekonomi ile ilgili yazılar kaleme alıyor.

2017’de Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın ekonomiden sorumlu danışmanı olarak göreve gelmişti.


Starbucks’a zam mı geldi? Starbucks zam mı geldi 2023?

Hatice Karahan, Resmi Gazete’de yayımlanan karara göre Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası Başkan Yardımcısı olarak atandı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz