Hatay Yerel Seçim Anketi: AK Parti mi, CHP mi Kazanacak? Sonuçlar Şaşırttı!

0
10
Twitter

Türkiye’nin siyasi gündemi, yaklaşan 31 Mart yerel seçimlerine odaklanmış durumda. Heyecanla beklenen seçimlere artık sayılı günler kaldı. Seçim sonuçlarıyla ilgili en çok merak edilen şehirlerden biri de Hatay. Deprem bölgesi olan Hatay’da hangi adayın kazanacağı büyük bir merak konusu. Peki, Hatay’da seçimi kim kazanacak? Son Hatay anketi ne diyor? AK Parti mi, CHP mi önde? İşte detaylar…

31 Mart yerel seçimlerine sayılı günler kala Optimar Araştırma, Hatay’da yaptığı ankette elde ettiği sonuçları kamuoyu ile paylaştı. 15 bin kişiyle yapılan araştırmaya göre, AK Parti adayı Mehmet Öntürk yarışı önde götürüyor. Ankete göre, Öntürk %48.9 oranında destek alırken, CHP adayı Lütfü Savaş %39’da kaldı. TİP’in adayı Gökhan Zan ise %5.1 oranında destek aldı. Sonuçlara göre aradaki fark 10 puan civarında.

Hatay’da deprem felaketiyle sarsılan şehirde mevcut Belediye Başkanı Lütfü Savaş’ın tekrar aday gösterilmesi bazı kesimlerden tepki aldı. CHP yönetimi iyi bir aday bulamadığı için Savaş’ın adaylığını geri çekemedi ve devam kararı aldı.

CHP, 2019 seçimlerinde Lütfü Savaş’la %55 oy alarak kazanmıştı. Aynı seçimde AK Parti’nin adayı ise %42 oy almıştı.

Son Hatay anketinin detaylarına göre, seçimin kaderini belirleyecek olan 31 Mart günü heyecanla bekleniyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz