Hasan Can Kaya'nın Dizisi İzinsiz Yayınlayanlara: 5 Yıl Hapis Talebi!

Acun Ilıcalı’nın sahibi olduğu dijital platformda yayınlanan “Bir Yeraltı Sit-Com’u” dizisinin başrolünde yer alan Hasan Can Kaya’nın, izinsiz bir şekilde internette yayınlanması gündemi sarsmış durumda. Diziyi ücretli üyelikle izlemek mümkünken, başka bir sitede izinsiz olarak yayınlanması üzerine platform avukatı, Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı’na başvurarak şikayette bulundu.Metin Akpınar’ın Kızı Duygu Nebioğlu: ‘Hesap Zamanı Geldi’

İddianame Hazırlandı: 5 Yıla Kadar Hapis Talebi!

Savcılık, platformun haklı bulunması üzerine, şüpheli A.A. hakkında 5 yıla kadar hapis talebiyle iddianame düzenledi. Yapılan tespitler sonucunda, şüphelinin bir kamu bankasını ödeme aracı olarak kullandığı belirlendi. Kamu bankasına yazılan yazı sonucunda şüphelinin A.A. olduğu tespit edildi.

Dizi, Ücretli Üyelik Sonrasında İzinsiz Yayınlandı

Hasan Can Kaya, Günay Karacaoğlan, ve Tuna Orhan’ın başrolünü paylaştığı “Bir Yeraltı Sit-Com’u” dizisi, Acun Ilıcalı’nın dijital platformunda 2021 yılında yayınlandı. Ancak, daha sonra herhangi bir anlaşma yapılmadan ücretli üyelik yapılan bir sitede izinsiz bir şekilde yayınlandı. Bu durum, mali hakların ihlali olarak değerlendirilerek hukuki süreç başlatıldı.

Şüpheli A.A.’nın Kamu Bankasını Kullanması Tespit Edildi

Yapılan çalışmalar neticesinde, şüphelinin kamu bankasını ödeme aracı olarak kullandığı tespit edildi. Bu bilgi üzerine kamu bankasına yazılan yazı sonucunda şüphelinin A.A. olduğu belirlendi.

Kaynak: haber merkezi

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz