Eğitim öğretimin yanı sıra bölgeye ve Şanlıurfa’ya kaliteli ve erişilebilir sıhhat hizmeti de sunmayı hedefleyen Harran Üniversitesi, Hastane sıhhat takımını gün geçtikçe güçlendirmeye devam ediyor.

 

Harran Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Tahir Güllüoğlu atandığı birinci günden beri Şanlıurfa’da muhtaçlık duyulan kısımların ve üniversite hastanesinde daha evvel mevcut olup sonradan uzman yetersizliğinden ötürü kapanan branş hekimleri ile önemli görüşmeler gerçekleştiriyor. Yapılan bu görüşmeler meyvesini vermeye başladı.

Rektör Prof. Dr. Mehmet Tahir Güllüoğlu, Üniversiteden ayrılan ve kendi alanında uzman olan tabiplerle birebir bağlantı kurarak Harran Üniversitesi Hastanesinde çalışmaya davet etmişti. Yapılan görüşmeler sonucunda birinci olarak kendi alanında uzman ve bölgede birçok değerli operasyonlara imza atan Genel Cerrahi Uzmanı Doç. Dr. Faik Tatlı, Harran Üniversitesi takımına katıldı.

Daha sonraki görüşmelerde ise Çocuk Sıhhati ve Hastalıkları Anabilim Kolunda Dr. Öğr. Üyesi Özlem Kazanasmaz ve Radyoloji Anabilim Kolunda Dr. Öğr. Üyesi Mehmet Demir Hastane takımına dahil olarak hasta kabullerine başlamıştı.

Rektör Güllüoğlu, geçtiğimiz hafta bölgenin ve Şanlıurfa’nın gereksinimi olan Tıbbi Onkoloji Uzmanı Dr. Oğur Karhan ile görüşmeler gerçekleştirdi.  Görüşmeler sonucunda Harran Üniversitesi Hastanesine gelmeyi kabul eden Dr. Oğur Karhan, Üniversite Hastanesi Başhekimi Doç. Dr. İdris Kırhan’ın da hazır bulunduğu bir toplantı sonunda geleceğinin muştusunu verdi.

 

Harran Üniversitesi Hastanesi Takımı Onkoloji Kısmı ile Güçleniyor

 

Harran Üniversitesi Hastanesi Tıbbi Onkoloji Kısmında, iç hastalıkları, göğüs kanseri, akciğer kanseri, yumurtalık, rahim, rahim ağzı üzere jinekolojik kanserler, cilt kanseri, kalın bağırsak kanseri, prostat kanseri, gastrointestinal sistem tümörleri, baş-boyun tümörleri ve beyin tümörleri hastalıklarında önümüzdeki ay sonunda tedavilere başlanması hedefleniyor.

Harran Üniversitesi Hastanesini güçlendirmeye ve kapalı olan kısımları açmaya devam edeceklerini belirten Rektör Prof. Dr. Mehmet Tahir Güllüoğlu; “Daha evvel kendi alanlarında tecrübeli ve uzman olan Genel Cerrahi, Çocuk ve Hastalıkları ile Radyoloji kısmı hocalarımızla görüşmelerimiz olumlu sonuç verdi. Hocalarımız Üniversite Hastanemizde vazifeye başladılar. Artık ise kentimiz ve bölgemiz için çok değerli olan Tıbbi Onkoloji Uzman hekimimiz ile görüştük, kendileri inşallah önümüzde ay üniversite hastanemizde misyona başlayacaklar. Hastanemizi tercih eden  hocalarımıza teşekkür ediyor, kendilerine muvaffakiyetler diliyorum. 

Atandığımız günden itibaren vilayetimize ve bölgemize dünya standartlarında hizmet sunan bir hastane üssü olma çalışmalarımız sürat kesmeden devam etmektir. Halkımızın tüm sıhhat muhtaçlıklarını karşılamak ismine çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Muvaffakiyet, grup işidir.   Emeği geçen tüm grup arkadaşlarıma şükranlarımı sunuyorum” diye konuştu.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz