Halk TV’nin sahibi Cafer Mahiroğlu: Kararı Ayşenur Arslan’la aldık, kanalın varlığını sürdürmek zorundayız


Halk TV sahibi Cafer Mahiroğlu gazeteci Ayşenur Arslan’ın Halk TV’deki Memleket Masası programına son verilmesine ilişkin konuştu. Mahiroğlu, “Ayşenur ablayla yolumuzu ayırmadık. Bu kararı vermek durumundaydık çünkü amacından çıkan bir yola gidiyordu ve kanalın varlığını sürdürmek zorundayız.” dedi. 

Halk TV’de İrfan Değirmenci’nin ana haber yayınında konuşan Mahiroğlu, şunları söyledi:

Palu ailesi kimdir?

Palu ailesi kimdir?

Ayşenur ablayla birlikte aldığımız bir karar. 50 yıllık bir gazeteci. Onun bilgisine, tecrübesine her zaman başvurmuşumdur. Ayşenur abladan da farklı bir çözüm önerisi gelmedi. Hemfikir olduk. Sosyal medyada bir gün öncesinde başlatılan bir kampanya var. O yayın olduğunda bu söylemi bilmiyordum. Bize karşı yürütülen linç kampanyası, nasıl bir tweet atarsam atayım yine linç kampanyasına dönecekti. Ayşenur Aslan kovulmadı. İfade özgürlüğünün sonuna kadar arkasındayız.

Bizim de kırmızı çizgilerimiz var. İfade özgürlüğüne ne kadar önem veriyorsak vatanın birliği bölünmezliğinden taviz vermeyiz. Terörü savunmayız. Ayşenur ablanın da savunduğunu düşünmüyorum. Sözlerinin amacını aştığını Ayşenur abla da kabulleniyor. Biz Ayşenur ablayla yolumuzu ayırmadık. Bu kararı vermek durumundaydık çünkü amacından çıkan bir yola gidiyordu ve kanalın varlığını sürdürmek zorundayız.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz