Hakan Atilla kimdir? - Elips Haber


Hakan Atilla kimdir?  Hakan Atilla nereli ve kaç yaşındadır? Sorularının cevabı merak ediliyor.  Hakan Atilla’nın kim olduğu merak ediliyor. Arama motorlarında Hakan Atilla kimdir? Hakan Atilla  kaç yaşında, nereli, mesleği ne? Sorgulamaları yapılıyor. Hakan Atilla’ın biyografisini haberimizde derledik…


Özlem Çerçioğlu kimdir?

Hakan Atilla kimdir? 

Hakan Atilla ismi kamuoyu gündemine ağırlıklı olarak, ABD’de Halkbank davası nedeniyle tutuklanması sonrası geldi. Atilla, Halkbank Genel Müdür Yardımcısı iken gittiği ABD’de,  Rıza Sarraf’la işbirliği yaparak ABD’nin İran’a uyguladığı yaptırımları delme ve kara para suçlamasıyla Mart 2017’de tutuklanmıştı. 32 aya mahkum edilen Atilla, 28 aylık tutukluluğunun ardından tahliye edilmiş ve 24 Temmuz 2019’da Türkiye’ye dönmüştü.

Atilla, 2019’un ekim ayında eski Maliye Bakanı Berat Albayrak tarafından göreve BİST Genel Müdürlüğü’ne atandı. 

1970’te Ankara’da doğan Mehmet Hakan Atilla, Gazi Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İktisat Bölümünden mezun oldu. Eğitimini tamamlamasının ardından 1995’te Halkbank A.Ş.’de Araştırma Geliştirme ve Planlama Müdürlüğü’nde Uzman Yardımcısı ünvanlıyla göreve başlayan Hakan Atilla, 2007-2011 yıllarında Finansal Kurumlar ve Yatırımcı İlişkileri Daire Başkanı olarak görev yaptı.

Mehmet Hakan Atilla, 2011’den 2017 Mart ayında ABD’de tutuklanana kadar Uluslararası Bankacılıktan Sorumlu Genel Müdür Yardımcılığı görevini yürüttü.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz