Glex Uçak Kimin


Glex Uçak Kimin? Glex uçak, Bombardier Global Express tipi bir iş jetidir. Uçak, 1995 yılında üretilmiştir ve ilk sahibi, ABD’li iş insanı Jeff Bezos’tur. Bezos, 2000 yılında uçağı satmış ve yeni sahibi, Türkiye merkezli bir şirket olan Nxt Jet Inc. olmuştur. Glex uçak, 19 yolcu kapasitelidir ve maksimum 14.500 km menzile sahiptir. Uçak, saatte 1,111 km hıza ulaşabilir. Glex uçak, Türkiye’nin en pahalı iş jetidir. Uçağın değeri, 50 milyon dolar olarak tahmin edilmektedir.

Glex Uçak Kimin

Glex, Bombardier Aerospace tarafından üretilen bir iş jetidir. İlk uçuşunu 1996 yılında yapan Glex, dünyanın en hızlı ve en uzun menzilli iş jetlerinden biridir. Glex, 12 yolcu ve 2 mürettebat üyesini taşıyabilir. Maksimum hızı 954 km/s ve menzili 14.046 km’dir.

Glex, dünyanın en zengin ve ünlü kişilerinden bazıları tarafından kullanılmaktadır. Glex’in sahipleri arasında Jeff Bezos, Bill Gates, Elon Musk ve Warren Buffett gibi isimler yer almaktadır. Glex, Türkiye’de de kullanılmaktadır. Glex’in Türkiye’deki sahipleri arasında iş adamları Ali Koç, Ferit Şahenk ve Murat Ülker gibi isimler yer almaktadır.

Glex, lüks ve konforlu bir iş jetidir. Glex’te geniş bir kabin, yüksek tavanlı bir kokpit ve konforlu koltuklar bulunmaktadır. Glex’te ayrıca bir mutfak, bir banyo ve bir dinlenme alanı bulunmaktadır. Glex, dünyanın en güvenli iş jetlerinden biridir. Glex, gelişmiş güvenlik sistemleri ile donatılmıştır. Glex, dünyanın en güvenilir iş jetlerinden biridir. Glex, dünyanın en iyi iş jetlerinden biridir. Glex, dünyanın en hızlı, en uzun menzilli, en lüks ve en güvenli iş jetlerinden biridir.

Mekanlar ve Yerler, Mekan Budur platformu aracılığıyla ele alınmaktadır. Bu site birçok konuda içerik üretmektedir; kullanıcılar aşağıdaki kategorilere göz atabilir veya doğrudan konumlanan içeriğimize erişebilir. Yorumlardaki sorular, makaleyi güncelleyen Gündem için belirtilebilir. Glex Uçak Kimin İle ilgili sorularınızı yorum olarak bırakabilirsiniz. Yeni gelişmelerden haberdar olmak için bizi sosyal medya sayfalarımızdan da takip edebilirsiniz.CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz