Dünyada Girilmesi Yasak Olan 11 Yer

Dünya üzerinde gezilecek ve görülecek birçok yer vardır. İnsanoğlu doğası gereği birçok yeri gezip görmek ister.

16 Ekim 2018 Salı 19:57
Dünyada Girilmesi Yasak Olan 11 Yer

Fakat dünya üzerinde gerçekten de var olan bazı yerler vardır ki buraya devlet protokolü veya ünlü herhangi bir şahsiyetin bile girmesi imkânsızdır.

Bu girilmesi yasak olan yerler neresiymiş birlikte bakalım.

Dünyada Kesinlikle Girilemeyen 11 Yer


 • Vatikan Gizli Arşivleri

Başlıktan da anlaşılacağı üzere bu arşiv odası tamamen gizlidir. Katolik mezhebine başkentlik eden Vatikan kentinde önceki zamanlarda devlet politikası gereğince 75 yılı doldurmuş belgeleri görebilme şansını elde etmişken ve 1881 yılına kadar çeşitli bilimsel araştırmalar yapmak için belirli akademisyenlerin girmesine izin verilen Vatikan gizli arşivlerine günümüzde girip araştırma yapmak araştırma yapmak şöyle dursun kapısından içeri girmek bile kesinlikle yasaktır.


 • Coca Cola’nın Üretim Merkezi

Çoğumuzun da bildiği gibi Coca Cola firması ürettiği kolanın içinde neler olduğu ile alakalı formülü herkeslerden sır gibi saklamaktadır. Herkes üç aşağı beş yukarı kulaktan dolma bilgilere sahiptir. Fakat tam olarak kolanın içinde ne olduğunu hiç kimse bilmemektedir. Dolayısıyla Bu üretim merkezine girmek gibi bir düşünceye kapılmamanızı tavsiye ederiz. Çünkü sadece bu kolanın içinde ne olduğunu üreticisinden başka tek bir çalışanı dahi bilmiyor.


 • Kuzey Kore 39.Oda

Kore ülkesi için esasında hepimiz Güney Kore ve Kuzey Kore arasında ne denli bir çatışma ve anlaşmazlık olduğunu hepimiz bilmekteyiz. Daha yeni olarak son yıllarda Kore ülkeleri arasında cepheleşme ve sınırlar ortadan kalkmıştır. İki ülkenin yöneticileri el sıkışıp anlaşma yoluna varmıştır.

Kuzey Kore denilince akla diğer Nazi ülkelerinde olduğu gibi diktatörlük rejimi ile yönetildiği geliyor. Bu sebepten dolayı Kuzey Kore daha kendi komşu ülkesiyle aralarındaki yasağı yeni kaldırmışken böyle bir yasak yerinin olması kulağa hiç de yabancı bir terimmiş gibi gelmiyor. Bu yerin kuruluş amacı da Kuzey Kore’nin kurucu lideri Kim II-Sung’un vefatından sonra ülkenin başına geçen oğlunun ve ailesinin paralarını idare etmek için kurdukları bir yer olmasıdır.

Kuzey Kore ülkesi için yasakların ülkesi demek doğru olur. Halkın radyo ve televizyon yayınlarını kullanması devletin kontrolü ile gerçekleşmedir. İnternet kullanmak zaten kesinlikle yasaktır. Zira bu odayı giren ve girmeye teşebbüs eden kişilerin hem kendisine hem de ailesine ölüm cezası verilmektedir.

Rivayete göre bu odanın bu kadar gizli tutulmasının sebebi burada yürütülen uyuşturucu, kaçakçılık ve benzeri kötü işlerin olmasıdır fakat böyle bir şey olduğu ispatlanamamıştır.


 • ABD 51.Bölge

Eski başkan Obama’nın bile buraya girişi yasaktı. Herhâlde yeni başkan Trump’ın da girmesini devlet yasaklamıştır. Girişi yasaklanan bu bölge Amerika’nın Nevada bölgesinde kurulmuştur. Bölgenin sahibi olarak Amerika Birleşik Devletleri Savunma Bakanlığı ve Amerika Birleşik Devletleri Hava Kuvvetleri gösterilmektedir.

Bölge içerisinde uçak ve silah testleri yapılmaktadır fakat eski zamanlarda söylenen bir bilgiye göre buraya UFO’ların düştüğü ve onlarla iletişime geçildiği biliniyor. Başka bir rivayete göre de ABD’nin yasadışı yer altı bilgilerinin de burada planlandığı ve yapıldığı söyleniyor. Dünya üzerinde en iyi korunan bir yer olduğu düşünülürse buraya giren kişiler ölüm ile cezalandırılıyor.


 • İngiltere White Gentlemen’s Club

İsminden anlaşılacağı gibi bu yer sadece erkeklere özel bir yerdir. Hangi özelliklere sahip bir kadın olursanız olun bu yere girmeniz kesinlikle yasaktır. Erkeklerin de buraya girmesi için bazı şartları yerine getirmesi gerekiyor. Buraya girebilmek için önceden üye olmak ve önceden üye olmuş 2 kişinin sizi kefil göstermesi gerekiyor. Gizli bir yer olmasının sebebi ise hiç akla gelmeyecek konular üzerinde bahse giriyor olmalarıymış.


 • Japonya Ise Grand Shrine

Japonya’nın tapınakları dünya üzerinde oldukça meşhurdur. Bu yer Japonya’nın en önemli mabetlerinden birisidir. Buraya sadece rahibeler, rahipler ve Japon İmparatorluk mensubu bireylerin girmesine izin veriyorlar.

Ise Grand Shrine, Japon mitolojisinde Güneş Tanrısı Amaterasu’nun evi olarak M.Ö 400 yılında İnşa edildiği biliniyor.

Tapınağın içinde 100 adet mabet bulunuyor ve bu mabetler her 20 yılda bir yıkılıp tekrar yapılıyor. Japon inanışına göre ölüm ve yeniden doğuş dönüşümü bu şekilde tamamlanıyor. Mabedin en son yıkımı 2013 yılında yapıldı.


 • Norveç Svalbard Küresel Tohum Deposu (Kıyamet Ambarı)

Küresel Tohum Deposu denildiğinde kışlık yapılan ürünlerin yazın tüketilmesi için dizayn edilmiş taze kalmasını sağlayan bir yer fikri insanın kafasında canlanıyor.

Ama bu ambar biraz daha farklı olası bir doğal felaket kıtlık gibi, nükleer savaş gibi nedenlerle yaşamın sonunun gelmesi ihtimali düşünülerek hazırlanmış bir erzak deposudur.

Dünyada bulunan bütün bitkilerin tohumlarının olduğu depo Norveç’in kuzeyinde Spitsbergen Adasında bir dağın 130 metre aşağısına inşa edilmiş ve 9 milyon dolara mal olmuştur


 • Avustralya Pine Gap

Kuş uçmaz kervan geçmez dedikleri yer burası olsa gerek. Burada dünyada yaşayan herhangi bir için özgürlük yoktur ve girilmesi kesinlikle yasaktır.

Gizli bir uydu takip istasyonu olan Pine Gap Avustralya’da bulunmasına rağmen yönetimi Amerika Birleşik Devletlerindedir


 • Fransa Lascaux Mağaraları

1940’lı yıllarda dört çocuk köpeklerini kaybedip aramaya çıktıklarında rastlantı eseri olarak burayı keşfetmişlerdir.

Güney Fransa da bulunan 20.000 yıllık bu mağara içinde bulunan duvarlardaki resimlerin solmaya başlamasıyla 1963'de halka kapatılmıştır. Sadece özel seçilen birkaç araştırmacının girişine izin verilmektedir.


 • İngitere Raf Menwith

İngiltere’nin soğuk savaş döneminde Sovyetleri izlemek için kurduğu bu merkez şu an terörist saldırılarını izlemek için kullanıyor.

Dünyanın en büyük elektrik denetleme ve izleme istasyonu olduğu söyleniyor.

Soğuk Savaş döneminde kurulan merkezin kendine ait tüm dünyayla irtibat kurabileceği bir uydusu bulunmaktadır. Merkezde ABD’ye ait birçok uydu da bulunmaktadır. Bu sebepten dolayı bu yere herhangi birinin girmesi kesinlikle yasaktır. Girmeye çalışanlar için de cezai yaptırım uygulanacağı söyleniyor.


 • Hindistan’ın Andaman adalarına bağlı Kuzey Sentinel Adası

Ada tamamı ile bizim içinde yaşadığımız dünyadan habersiz yani belki de biz yaşadığımız dünyadan habersizizdir.

500‘e yakın yerlinin bulunduğu tahmin edilen adaya Hindistan hükümetince adanın yaşam koşullarının orijinalliğinin bozulmaması için adaya girişler yasaklanmıştır


Son Güncelleme: 11.11.2018 20:13
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.