Gemlik Belediyesi, Belediye Lideri Mehmet Uğur Sertaslan’ın talimatıyla araç filosuna kattığı iki adet elektrikli araçla Gemlik’in sokak ve caddelerin kontrollerini gerçekleştirirken, gördüğü aksaklıkları ilgili ünitelere aktararak tahlillerini sağlıyor.

Gemlik Belediyesi Halkla Münasebetler Müdürlüğü bünyesinde kurduğu kontrol takımlarıyla sıkıntıları çözmeye devam ediyor. Gemlik merkezinin 530 kilometre uzunluğundaki sokaklarının her gün yaklaşık 100 kilometresinde kontrol yapan takımlar; bilhassa Park Bahçeler, Fen İşleri, Zabıta ve Paklık İşleri Müdürlüğünün faaliyet alanında bulunan tespit ederek tahlile kavuşmasını sağlıyor.

Denetim programı belediye tarafından tasarlandı

Elektrikli araçların takibi ve şikayetlerin ilgili ünitelere aktarılması için kullanılan program Gemlik Belediyesi Halkla İlgiler Müdürlüğü işçisi tarafından tasarlanarak kullanıma sunuldu. Programda kullanılan arayüz sayesinde araçların takibi yapılırken, sisteme fotoğraflı ve adres bilgili olarak girilen şikayetler, anında ilgili müdürlükte çalışan sorumlu çalışanın sistemine düşerken  ivedilikle ilgili takımlara yönlendirme yapılıyor. İlgili takım ise bölgedeki vatandaş şikâyetlerinin çözüldüğünü sisteme giriyor ve vatandaşa husus hakkında bilgilendirme yapılıyor

Başkan Sertaslan, “Hedefimiz vatandaşımızın şikâyetinden evvel sorunu çözmek”

Gemlik Belediye Lideri Mehmet Uğur Sertaslan Gemlik merkezinin yaklaşık 530 kilometrelik bir yol ağının bulunduğunu ve bu yollardaki Gemlik Belediyesi sorumluluğunda bulunan bölgelerde alınan şikâyetlerinin vatandaşın belediyeye iletmeden evvel belediye grupları tarafından tespit edilerek tahlile kavuşturulmasını amaçladıklarını söz ederken, “Vatandaşlarımız, gerek whatsapp çizgisinden gerekse telefon numaralarımız aracılığıyla bizlere bu vakte kadar şikâyetlerini iletiyordu. Bizlerde takımlarımız aracılığıyla aktarılan şikâyetlerin tahlilini gerçekleştiriyorduk. Gemlik Belediyesi olarak ilçemizin külfetlerini daha süratli tahlile kavuşturmak için bu türlü bir adım attık. Filomuza kattığımız iki adet elektrikli araçla her gün sokaklarımızı denetliyoruz. Bugüne kadar gruplarımız tarafından 200 ün üzerinde şikâyet ile ilgili ünitelere gönderilirken, bunların birçoklarını tahlilini kavuşturduk” dedi.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz