Ahmet Tarık Çiftçioğlu kimdir? - Elips Haber
Ange Postecoglou kimdir?

Galip Mehmet Perkkimdir? Galip Mehmet Perknereli ve kaç yaşındadır? Sorularının cevabı merak ediliyor. Galip Mehmet Perk’nun kim olduğu merak ediliyor. Arama motorlarında Galip Mehmet Perkkimdir? Galip Mehmet Perkkaç yaşında, nereli, mesleği ne? Sorgulamaları yapılıyor. Galip Mehmet Perk’in biyografisini haberimizde derledik…

Gezi kalkışması davasındaki skandal karara imza atan hakimler hakkında son dakika gelişmesi yaşandı. Hakimler ve Savcılar Kurulu (HSK), ‘beraat’ kararı veren mahkeme heyeti ile ilgili harekete geçti. Alınan son dakika kararına göre HSK Birinci Dairesi, Mahkeme Başkanı Galip Mehmet Perk, üye Ahmet Tarık Çiftçioğlu ve Talip Ergen hakkında inceleme ve soruşturma izni verdi.

16 sanığın davası görüldü

Gezi kalkışması davasındaki skandal karara imza atan hakimler hakkında son dakika gelişmesi yaşandı. Hakimler ve Savcılar Kurulu (HSK), aralarında Osman Kavala’nın da bulunduğu 16 sanığa ‘beraat’ kararı veren mahkeme heyeti ile ilgili harekete geçti. Alınan son dakika kararına göre HSK Birinci Dairesi, Mahkeme Başkanı Galip Mehmet Perk, üye Ahmet Tarık Çiftçioğlu veTalip Ergen hakkında inceleme ve soruşturma izni verdi. Türkiye’de 2013 yılında meydana gelen ve sokakların savaş alanına çevrildiği Gezi olaylarının organizatörleri olduğu iddia edilen ve aralarında iş adamı Osman Kavala, gazeteci Can Dündar ile oyuncu Memet Ali Alabora’nın da bulunduğu 1’i tutuklu 7’si firari 16 sanığın davası görüldü.

Müfettiş olayı araştıracak

İstanbul 30. Ağır Ceza Mahkemesi’nce görülen davada 16 sanık “Türkiye Cumhuriyeti Hükümet’ini ortadan kaldırmaya teşebbüs” suçundan yargılandığı davadan beraat etti. Mahkemece verilen karar sonrası flaş bir gelişme yaşandı. Sabah’ın haberine göre, Hakimler ve Savcılar Kurulu (HSK), ‘beraat’ kararı veren mahkeme heyeti ile ilgili harekete geçti. Alınan son dakika kararına göre HSK Birinci Dairesi, Mahkeme Başkanı Galip Mehmet Perk, üye Ahmet Tarık Çiftçioğlu ve Talip Ergen hakkında inceleme ve soruşturma izni verdi. Edinilen bilgiye göre, Kurul heyet ile ilgili müfettiş görevlendirecek. Müfettiş olayı araştıracak.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz