Eğitim alanında yaptığı başarılı çalışmalarla isminden sıkça bahsettiren Aliağa Mehmet Latife İlkokulu Müdür Yardımcısı Funda Kurtkaya, dünyadaki bütün ülkelerden alınan müracaatların kıymetlendirilmesi sonucu, ‘Küresel Eğitim Ödülleri’nde ‘Yılın En Düzgün Müdür Yardımcısı’ seçildi. Ülkemizde bu mükafata layık görülen dört öğretmenden birisi olan Funda Kurtkaya, hem Aliağa’yı hem de tüm Türkiye’yi gururlandırdı. Kurtkaya mükafatını 30 Nisan’da Dubai’de düzenlenecek olan merasimde alacak.

2022 AKS Education tarafından düzenlenen, dünyanın her köşesine faal olarak ulaşmayı amaçlayan, mesleklerine katkılarda bulunan harikulâde öğretmenleri tanımlayan ve tanıyan en itibarlı tertiplerden ve ödüllerden biri olarak bilinen ‘Global Education Awards-Küresel Eğitim Ödülleri’ tertibinde ülkemizden dört öğretmen ödül almaya hak kazandı.

Küresel Eğitim Ödüllerinde ‘Yılın En Düzgün Müdür Yardımcısı’ mükafatına layık görülerek Aliağa’yı milletlerarası platformda temsil etmenin memnunluğunu yaşadığını söz eden Aliağa Mehmet Latife İlkokulu Müdür Yardımcısı Funda Kurtkaya, “Türkiye’den dört öğretmenin Dubai’de ödül alacağı konferansta; ülkemi, bayrağımı, İzmir’imizi ve Aliağa’mızı, okulum Mehmet Latife İlkokulu’nu gurur ve memnunlukla temsil edeceğim. Çok değerli meslektaşlarım Selçuk Eleser, Anıl Toros ve Esra Uğurlu Kayışoğlu ile 30 Nisan günü Dubai’de birlikte birebir gururu yaşayacak olduğum için de ayrıyeten memnunum. Meslektaşlarımın her birini başka farklı tebrik ediyor, muvaffakiyetlerinin daim olmasını diliyorum. Ödül aldığımızı öğrendiğimiz günden beri dayanağını esirgemeyen, onlarca sorumuza karşılık veren, deneyimleriyle yol gösteren, heyecanımızı, mutluluğumuzu, gururumuzu paylaşan çok değerli, özverili, çalışkan, meslektaşımız Selda Kul Baştürk’e teşekkür ediyorum” dedi.

BAŞKANIMIZ SERKAN ACAR’A TAKVİYELERİNDEN DOLAYI TEŞEKKÜR EDİYORUM
Kurtkaya ayrıyeten, “Çevre, iklim değişikliği ve sürdürülebilirlik ile ilgili kurucusu olduğum ‘Doğaya Dost Dokunuşlar ve Nature’s Media Projeleri’nde bizlerden dayanağını esirgemeyen, makamına öğrencilerimizi röportaj için kabul eden Aliağa Belediye Liderimiz Sayın Serkan Acar’a da sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum” dedi.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz