Erkin Koray’ın vefatı sonrası siyasilerden taziye mesajları


Sanatçı Erkin Koray uzun süredir yaşadığı Kanada Toronto’da tedavi gördüğü hastanede yaşamını yitirdi. 

Erkin Koray’ın vefatı ailesini ve sevenlerini üzdü. 

Usta sanatçının vefatı nedeniyle siyasilerde başsağlığı mesajları paylaştı. 

Kurtulmuş: Unutulmaz eserleriyle gönüllere taht kurdu

TBMM Başkanı Numan Kurtulmuş, vefat eden sanatçı Erkin Koray için taziye mesajı yayımladı.

Kurtulmuş, sosyal medya hesabından yayımladığı mesajında, “Unutulmaz eserleriyle gönüllere taht kuran, rock müziğin duayen isimlerinden Erkin Koray’a Allah’tan rahmet, ailesine ve sevenlerine başsağlığı diliyorum.” ifadelerini kullandı.

Ersoy: Unutulmaz şarkılarla hafızalarımıza kazındı

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, sanatçı Erkin Koray’a rahmet, ailesi ve sevenlerine başsağlığı diledi.

Ersoy, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, “Anadolu Rock müziğinin usta ismi, Cemalim, Fesuphanallah, Çöpçüler gibi unutulmaz şarkılarla hafızalarımıza kazınan Erkin Koray’ı kaybetmenin derin üzüntüsü içerisindeyiz. Merhuma Allah’tan rahmet, ailesine ve sevenlerine başsağlığı diliyorum.” ifadelerini kullandı.

Kılıçdaroğlu: Asla unutulmayacak 

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Erkin Koray’ın vefatı nedeniyle yayınladığı mesajda, “Değerli sanatçı Erkin Koray’ın vefatından dolayı büyük üzüntü duydum. Hafızamızda yer eden efsane şarkıları ile asla unutulmayacak olan, Anadolu rock müziğin değerli ismi Erkin Koray’a Allah’tan rahmet, ailesine, sevenlerine ve tüm sanat camiasına başsağlığı diliyorum” dedi.


Buğday tozu sıkışması nedir? Buğday tozu patlaması nedir?

Akşener: Milletimizin takdir ve sevgisini kazandı

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, sanatçı Erkin Koray’ın vefatı nedeniyle yayınladığı mesajda “Kalbimize işleyen efsane şarkılarıyla hem milletimizin takdir ve sevgisini kazanan hem de kültürümüze unutulmaz bir değer mirası bırakan usta sanatçımız Erkin Koray’a Yüce Allah’tan rahmet, sevenlerine baş sağlığı diliyorum” ifadelerini kullandı.

Babacan: Sanatçıların izi zaman geçse de silinmez

DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, hayatını kaybeden Erkin Koray için taziye mesajı yayınladı. Babacan, “Eserlerini nesilden nesile aktaran sanatçıların izi zaman geçse de silinmez. Tıpkı Erkin Koray gibi. Allah rahmet eylesin. Ailesinin ve sevenlerinin başı sağ olsun.” dedi. 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz