Enver Yıldırım kimdir? - Elips Haber


Milli eskrimci Enver Yıldırım, Belçika’da düzenlenen Satellite Turnuvası’nda altın madalyanın sahibi oldu. Peki Enver Yıldırım kimdir? Enver Yıldırım kaç yaşında? Enver Yıldırım nereli? İşte detaylar….

Enver Yıldırım kimdir?

Enver Yıldırım, 18 Ekim 1995’te Malatya’da doğdu. Türkiye’ye eskrimin erkek kılıç dalında ilk Dünya Üniversite Oyunları gümüş madalyası ve 23 yaş altı Avrupa Şampiyonası bronz madalyası kazandıran isimdir. Ankara-Altındağ’da dünyaya gözlerini açan Enver Yıldırım, 4 erkek kardeşli bir ailenin 3. çocuğudur. Babası Malatyalı ve emekli memurdur, annesi ise Erzurumlu ve ev hanımıdır. Eskrimle ilk olarak komşusu olan eskrim antrenörü Mustafa Kalender’in vesilesi ile abilerini özenerek 2005 yılında başlamıştır. 2010 yılında Yıldızlar kategorisinde Milli takıma girerek Yunanistan’ın Atina şehrinde ilk Avrupa Şampiyonası’na katılmıştır. Sonrasında ulusal ve uluslararası alanda birçok başarıya imza atmıştır. Şu anda antrenörleri Valeriy Shturbabin, abisi Hakan Yıldırım, Ahmet Ant ve Emre Çokal ile çalışmalarını Eryaman Olimpiyat Hazırlık Merkezi’nde ve Olympia Eskrim Kulübünde sürdürmektedir.

Eğitim ve kariyeri

Enver Yıldırım, eskrim haricinde eğitimine de aralıksız devam etmiştir. Ankara Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi’nde Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği bölümünden 2017 yılında mezun olup aynı yıl içerisinde Hacettepe Üniversitesi, Sağlık Bilimleri Enstitüsü’nde Spor Bilimleri ve Teknolojisi Anabilim Dalı’nda yüksek lisansa başlamıştır. 2020 yılında Spor Uzmanı unvanıyla mezun olmuştur.Binici Uğur Yılmaz kimdir?

Aynı zamanda 2019 yılında Beden Eğitimi ve Spor Öğretmeni olarak atandığı Ankara Adnan Menderes Anadolu İmam Hatip Lisesi’nde öğretmenlik yapmaktadır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz