Emeklilere ne kadar bayram ikramiyesi verilecek? Hangi emeklilere bayram ikramiyesi verilecek?


Türkiye genelinde milyonlarca emekliyi ilgilendiren önemli bir gelişme yaşandı. Hükümet, son emekli zammını kök maaşlara yansıtmamıştı; ancak 29 Ekim’de dağıtılacak olan 5 bin liralık ‘Cumhuriyet İkramiyesi’ ile emeklilerin yüzünü güldürmeyi planlıyor. Fakat bu ikramiyeden her emekli yararlanamayacak.Adnan Oktar suç örgütü üyelerinden Bora Yıldız kimdir?

Hükümet emeklilere jest yaptı

Yılın ilk aylarında meydana gelen EYT düzenlemesi sonrası, Türkiye’deki emekli sayısı tarihi bir rekor kırarak 15 milyona ulaştı. Fakat son aylarda yapılan zamlar, emeklilerin beklentisini karşılamadı. 2024 yılındaki yerel seçimleri göz önünde bulunduran hükümet, emeklilere 29 Ekim’de ‘Cumhuriyet İkramiyesi’ ile bir sürpriz yapmayı planlıyor.

Kimlere ikramiye verilecek?

Özellikle Temmuz ayındaki emekli zammı sonrasında maaş artışı görmeyen ve maaşı 7 bin 500 lira olan emeklilere, 29 Ekim’de 5 bin liralık bir ikramiye verilmesi planlanıyor. Ancak bu rakamın üzerinde maaş alan emekliler, bu ikramiyeye dahil edilmeyecek.

İkramiyenin ödeme tarihi ne zaman?

29 Ekim’de dağıtılması beklenen bu ikramiyenin kesin tarihi henüz belli olmasa da, uzmanlar bu tarihin Cumhuriyet Bayramı’ndan hemen önce olabileceğine işaret ediyor. Ayrıca Meclis’te yeni yasama dönemi başlarken, ikramiyenin ne zaman ödeneceğiyle ilgili bir düzenlemenin de gündeme gelmesi bekleniyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz