Ecem Erkek'in ödül konuşması Meclis'i karıştırdı! Ecem Erkek kimdir? Ne dedi?

Ecem Erkek, Altın Kelebek Ödül Töreni’nde “Şu anda beni izleyemeyen ve izlese de muhtemelen hiçbir şey anlamayacak olan ama eve dönmemi sabırsızlıkla bekleyen bir köpeğim var benim Loli. Şu anda arkadaşım Berker Aslan’a emanet. Gözüm arkada değil. Çok şanslı ve çok mutlu bir köpek. Fakat sokaklarda onun kadar şanslı olmayan, onun kadar mutlu olmayan bir sürü canımız var. Biz vicdanlı bir milletiz. Biz merhamet duygusu yüksek bir milletiz. Onları hayattan koparmadan da onlarla sağlıklı ve ortak yaşamı sağlayabileceğimizi düşünüyorum. Belediyelerce yapılacak olan, yapılması beklenen kısırlaştırma faaliyetinin bu sorunu çözeceğinden eminim” demişti.

TBMM Genel Kurulu’nda, Ecem Erkek’in sokak hayvanlarıyla ilgili sözleri tartışma yarattı.

AKP İstanbul Milletvekili Yücel Arzen Hacıoğulları, Ecem Erkek’in sözlerine yönelik şunları söyledi:

“İki gün önce Altın Kelebek ödül töreninde kazandığı ödülü köpeği Loli için alan sözüm ona çağdaş, ilerici, modern, insancıl ve hayvancıl aktristimiz, onun gibi. Hemen yanı başımızda öldürülen, katledilen binlerce çocuğu, bebeği aşarak sokak köpeklerine yardım konusunda duyar kasan bu zihin engeli değil de nedir sizce? Bu zihin ne görme ne işitme ne yürüme engelidir.”

151037

TBMM Başkanvekili  CHP’li Gülizar Biçer Karaca ise Hacıoğulları’na şu karşılığı verdi:

“Sayın Milletvekili, elbette ki yanı başımızda, Filistin’de, Gazze’de katledilen çocuklar, kadınlar ve tüm yurttaşlar hepimiz için yürek acısıdır. Ancak Genel Kurul’da da Hayvan Hakları Komisyonu’nda görev yapmış bir milletvekili olduğum süreçte özellikle hayvanların da bu ekosistemin bir parçası olduğu ve can dostlarımız olduğunun altını bir kez daha çizmek istiyorum.”

1701872820108

Ecem Erkek kimdir? Güldür Güldür Show’un yıldızı, Altın Kelebek ödüllü oyuncunun hayatı

Türk televizyonunun sevilen komedi programı Güldür Güldür Show’un kadrosunda yer alan Ecem Erkek, hem güzelliği hem de yeteneğiyle dikkat çekiyor. Peki, Ecem Erkek kimdir? Oyuncunun hayatı hakkında bilinmeyenler nelerdir?

Ecem Erkek, 24 Haziran 1989 tarihinde Ankara’da dünyaya geldi. Sivas, İmranlı kökenli olan oyuncu, Ankara Ömer Seyfettin Lisesi’ni bitirdikten sonra oyunculuk hayalini gerçekleştirmek için eğitimine devam etti. Mamak Belediyesi Konservatuvarı’nda tiyatro eğitimi ve Hacettepe Üniversitesi Türkçe Topluluğu’nda diksiyon eğitimi aldı.

Kurtlar sürüye saldırdı, 65 koyun telef oldu

Kurtlar sürüye saldırdı, 65 koyun telef oldu

2009 yılında Ankara Sanat Tiyatrosu’nda kursiyer olarak başladığı tiyatro serüveni, 2010 yılında Ankara Üniversitesi Dil ve Tarih-Coğrafya Fakültesi Tiyatro Anasanat Dalı bölümünü kazanmasıyla devam etti. 2015 yılında mezun olan Ecem Erkek, birçok tiyatro oyununda rol aldı. Amerikan Rüyası, Woyzeck, Üç Kuruşluk Opera, Tersine Dünya, Romeo & Juliet ve Şark Dişçisi gibi oyunlarda performans sergiledi.

2017 yılında Star TV’de yayınlanan Hayat Sırları dizisindeki rolüyle ekranlara geçiş yapan Ecem Erkek, daha sonra Show TV’de yayınlanan Güldür Güldür Show isimli tiyatro oyununun kadrosuna dahil oldu. Programda canlandırdığı karakterlerle izleyicilerin beğenisini kazanan oyuncu, komedi yeteneğiyle de öne çıktı.

2018 yılında Netflix’in ilk Türk yapımı dizisi olan Hakan: Muhafız’da iki bölüm konuk oyuncu olarak yer alan Ecem Erkek, 2020 yılında 46. Altın Kelebek Ödüllerinde En İyi Kadın Komedi Oyuncu kategorisinde aday gösterildi. Ödül töreni, 2020 İdlib saldırısı nedeniyle iptal edildi. Daha sonra yapılan törende ise ödülü kazanan isim oldu.

Ecem Erkek, oyunculuk kariyerinin yanı sıra sosyal medyada da aktif bir şekilde paylaşımlar yapıyor. Instagram hesabında 1.4 milyon takipçisi bulunan oyuncu, hayatından kesitler, projeleri ve fotoğraflarını paylaşıyor.

Ecem.erkek 1701872901871

Kaynak: haber merkezi

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz