KO-MEK kursiyerleri Ramazan ayında okudukları Kur’an mukabelelerinin duasında Kahramanmaraş sarsıntılarında hayatını kaybedenleri de unutmadı

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Meslek ve Sanat Eğitim Kurslarının (KO-MEK) Kur’an-ı Kerim Okuma Kursiyerleri, Ramazan ayında İslam’da kıymetli bir yeri olan ve 14 asırdır devam eden mukabele geleneğini sürdürüyor. KO-MEK kursiyerlerinin, kurs merkezlerinde vazife yapan Kuran-ı Kerim eğitmenleri eşliğinde Ramazan ayının birinci gününden itibaren okunan mukabelelerin duasının yapılması da ihmal edilmedi. Yapılan dualarda Kahramanmaraş sarsıntılarında vefat eden vatandaşlar da unutulmadı.

 OKUMALAR DEVAM EDİYOR
Mukabele okumaları Kuran-ı Kerim eğitimi olan tüm kurs merkezinde yapılıyor. Kur’an-ı Kerimi Okuma kursiyerleri Ramazan ayının bitimine kadar okumalara devam edecek. KO-MEK kurslarında kursiyerler tarafından toplamda 550 mukabele okunacak. Mukabele okumalarına Kuran-ı Kerim okuma eğitimi alan tüm kursiyerler katılıyor.

DUALAR ZELZELEDE VEFAT EDENLER İÇİN

Mübarek Ramazan ayı vesilesiyle gönüller bir defa daha Kur’an halkalarıyla şenlenirken bu sene Kahramanmaraş zelzeleleri hasebiyle farklı bir havada gerçekleştirildi. Ulu kitabımızla birlikte olan gönüller mukabele geleneğiyle bir ortaya gelip Hatmi Şerif okumanın memnunluğunu daima birlikte yaşıyor. Okunan mukabelelerin duası ayrıyeten mübarek Kadir gecesi günü mescitlerde de yapıldı.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz