Çorlu Halk Ekmek büfeleri hizmete girdi. Çorlu Belediye Lideri Ahmet Sarıkurt, birinci etapta 3 adreste hizmete giren büfe sayısının vatandaşlardan gelecek talep doğrultusunda artırılacağını söyledi.

Çorlu’da yaşayan bilhassa vatandaşların temel gereksinimlerine takviye olabilmek hedefiyle hayata geçirilen Çorlu Halk Ekmek projesi kapsamında 3 başka adreste kurulan büfelerde ucuz ekmek satışına başlandı.

Ekmekleri Çorlulu Fırıncı Esnafı Üretecek

Çorlu Belediye Lideri Ahmet Sarıkurt, CHP Çorlu İlçe Lideri Cüneyt Akar, Çorlu-Ergene Fırıncılar Yardımlaşma Derneği Lideri Haşim Yiğit, belediye lider yardımcıları, belediye meclis üyeleri, dernek idare heyeti üyeleri ile birlikte, Çorlu Belediyesi ve Çorlu-Ergene Fırıncılar Yardımlaşma Derneği iş birliğiyle hayata geçirilen “Çorlu Halk Ekmek” büfelerinde incelemelerde bulundu.

Çorlu Halk Ekmek büfelerinin hizmete girmesi nedeniyle açıklamalarda bulunan Çorlu Belediye Lideri Ahmet Sarıkurt, büfelerin birinci etapta Hıdırağa, Silahtarağa ve Hatip mahallerinde hizmete girdiğini söyledi. Lider Sarıkurt açıklamasında, “Çorlu’da faaliyet gösteren fırıncı esnafımızın ürettiği ekmeklerin satılacağı Çorlu Halk Ekmek büfelerinde haftanın 5 günü boyunca 08.00-10.00 ve 14.00-16.00 saatleri ortasında satış yapılacak. Çorlu-Ergene Fırıncılar Yardımlaşma Derneği’nden gelen talep doğrultusunda, cumartesi günleri ise ekmek satışlarının 08.00-12.00 saatleri ortasında yapılması istikametinde karar aldık.

200 Gram Ekmek 3 Lira 50 Kuruş

Büfelerimizde satışa sunulacak ekmekler 200 gram olarak belirlenirken bir ekmek 3 lira 50 kuruş olacak. Günlük olarak 3 farklı büfede 6.000 ekmek satışı planlanıyor. Vatandaşlarımızdan gelecek talep doğrultusunda bu sayı Çorlu Belediyesi ve Çorlu-Ergene Fırıncılar Yardımlaşma Derneğimiz tarafından kıymetlendirilerek artırılacak.

Bu kıymetli projenin hayata geçirilmiş olmasından ötürü çok memnunum. Çorlu-Ergene Fırıncılar Yardımlaşma Derneği başta olmak üzere; belediye meclis üyelerimiz ve emeği geçen herkese teşekkür ederim.

“Derneğimizin İş Birliği Çok Değerli”

Burada bilhassa vurgulamak isterim ki, biz bu projeyi planlarken asla fırıncı esnafımıza rakip olmayı düşünmedik. Bu projenin hakikat ve sürdürülebilir olmasını sağlamak için fırıncı esnaflarımızı da projemize dâhil ederek hayata geçirmeyi arzuladık ve bu kapsamda Çorlu-Ergene Fırıncılar Yardımlaşma Derneğimiz ile irtibata geçtik. Derneğimizin buradaki iş birliği çok pahalı… Onların bu manalı katkıları sayesinde bugün Çorlu Halk Ekmek projemizi hayata geçirmiş olduk. Kentimizde faaliyet göstererek bu değerli projeye katkı sunan tüm esnaflarımıza teşekkür ederim.

3 Farklı Noktada Hizmete Açıldı

Şunu açıkça söz edebilirim ki hem esnafımız kazandı hem de Çorlu halkı… Çorlu’muzun ekmeği artık, kent esnafımızın da takviyesiyle Çorlulu vatandaşlarımızın sofralarını en uygun fiyat ile ulaşmış olacak.

Çorlu’da faaliyet gösteren fırıncı esnafımızın ürettiği ekmeklerin satışa sunulduğu Çorlu Halk Ekmek büfeleri; Hatip Mahallesi’nde Mimar Sinan Caddesi üzerinde inşaat çalışmaları devam eden Çorlu Spor Salonu yanında, Hıdırağa Mahallesi’nde Fatih Caddesi üzer Borsa Meydanı’nda ve Cemaliye Mahallesi Eski Çerkezköy 1. Sokak Silahtarağa Muhtarlığı yanında hizmete başladı.

Çorlu Halk Ekmek projemizin bir sefer daha iyi olmasını diliyor, gerçeklemesinde emeği geçen herkese tekrar tekrar teşekkür ediyorum.” kelamlarına yer verdi.

Günlük Taze Ekmek Satışı Yapılacak

 Çorlu-Ergene Fırıncılar Yardımlaşma Derneği Lideri Haşim Kılıç ise açıklamasında, “Altyapı, elektrik, su üzere temas ve abonelik süreçlerini belediyemizin gerçekleştirdiği Çorlu Halk Ekmek büfelerinde, derneğimize üye fırıncı esnaflarımızın günlük olarak ürettiği taze ekmeklerin satışı gerçekleştirilecek. Büfelerde ekmek dışında öteki bir eserin satışı gerçekleştirilmeyecek. Büfelerde misyon alacak işçi derneğimiz tarafından istihdam edilecek ve tek tip kıyafet ile kurallara uygun formda hizmet edecekler. Çorlu’muza güzel olmasını diliyorum.” diye konuştu.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz