Çocuklar AB projesi için çevreyi resmetti

ANTALYA’da küresel Çevre sorunlarıyla ilgili, ‘Ressam -Çocuk Çalıştayı’ düzenlendi. 


Mardin ve Batman’da aşırı sıcaklara ‘dam palas’ çözümü

Türkiye’nin ilk sanat platosu, Avrupa Birliği (AB) projesi olarak Artvin-Şavşat’ta kuruluyor. Proje ekibi çocuklar, sanatçılar ve akademisyenlerden oluştu. Projenin yürütücülüğünü ise Ahmet Can Kalem Kültür Sanat ile Discover Şavşat Platformu paydaşlığında gerçekleşiyor. Projenin Akdeniz Bölgesi AR-GE çalışması da Antalya Sanatçılar Derneği (ANSAN) işbirliğinde gerçekleşti. Proje kapsamında ANSAN Sanat Galerisi bahçesinde ‘Ressam-Çocuk Çalıştayı’ adlı sanat etkinliği düzenlendi. Etkiliğe Antalyalı ressamlar Cemalettin Timur, Nadire Sönmez, Fergül Okudan, Umut Membetova, Bolotbek Membetov ile Ece Lale Kırdım destek verdi. Sanatçılar ve çocuklar bir arada çalıştı.

HAYALLER TUVALLERDE

Çalıştayda çocuk sanatçılar Anka Çeray, Defne Aytekin, Esat Dinç, Ekin Gündoğdu, Mila Canbazoğlu, Derin Öztürk, Özgür Gündoğdu, Lia Canbazoğlu, Bekir Özdemir, Ayşe Yılmaz, Serdar Yılmaz, Zeynep Yılmaz, Ayşe Nira Saraç ve Esil Ömür Saraçta tuvallerinin başına geçti. Çocuklar, hayal ettikleri çevreyi, doğayı, gözlemledikleri çevre kirliliklerini, duygu ve düşüncelerini fırçalarıyla resmetti. Çocukların akrilik boya çalışması eserleri dikkat çekiciydi.
Çalıştayda üretilen çevre konulu resimler, ‘Artvin Art Plateau Project’ raporona dahil edilecek ve İspanya Malaga’da da sunumu yapılacak.(DHA)

Kaynak: DHA

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz