CHP, Tuzla Piyade Okulu Açıklamasına Güçlü Tepki Gösterdi!

Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün fotoğrafının takılmaması olayıyla gündeme gelen Tuzla Piyade Okul Komutanlığı’ndaki tepkiler, CHP’den gelen güçlü bir reaksiyonla devam ediyor.MSB’den ‘Tuzla Piyade Okulu’ Açıklaması! Uzaklaştırma Kararı

“BEĞENMEDİĞİNİZ HER ELEŞTİRİYİ…” – CHP’den Net Yanıt

CHP Genel Başkan Yardımcısı Yankı Bağcıoğlu, Milli Savunma Bakanlığı’nın açıklamasına bugün sosyal medya üzerinden net bir yanıt verdi. Bağcıoğlu, MSB’nin açıklamasını alıntılayarak, “Atatürk’e yapılan saygısızlığa tepki göstermek her Türk vatandaşının görevidir. Beğenmediğiniz her eleştiriyi genel bir yaklaşımla ‘TSK’na zarar vermek’ olarak nitelendiremezsiniz. TSK bizim gözbebeğimiz, sizin tahayyül ettiğinizden çok daha fazla şekilde koruyup kollarız merak etmeyin. Umarız YDK soruşturması ve adli süreç sonuçları, bu cevabınız kadar süratle ve kamuoyunu tatmin edecek şekilde yayınlanır.”

MSB Açıklamasında Neler Denildi?

Milli Savunma Bakanlığı, Tuzla Piyade Okulu’nda yaşanan Atatürk rozetine yönelik saygısızlıkla ilgili şu açıklamayı yapmıştı: “Bu olayla ilgili olarak kamuoyuna yansıtılmaya çalışılan durumun aksine, henüz tesis edilmiş nihai bir disiplin işlemi bulunmamaktadır. Yüksek Disiplin Kurulu süreci ve adli soruşturma tamamlanıncaya kadar bu konuyu farklı noktalara çekmek, eğer bilgisizlikten kaynaklanmıyorsa, kamuoyunda olumsuz algı yaratarak Türk Silahlı Kuvvetlerine zarar verme amacı taşımaktadır.”

Kaynak: haber merkezi

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz