Ceren Moray kimdir? - Elips Haber


Ceren Moray kimdir?   Ceren Moray nereli ve kaç yaşındadır? Sorularının cevabı merak ediliyor.   Ceren Moray’ın kim olduğu merak ediliyor. Arama motorlarında Ceren Moray kimdir?   Ceren Moray kaç yaşında, nereli, mesleği ne? Sorgulamaları yapılıyor.   Ceren Moray’ın biyografisini haberimizde derledik…

Sinema ve dizi film oyuncusu olan Ceren Moray 5 Haziran 1985 tarihinde Diyarbakır’da doğdu. Diyarbakırlı şair ve yazar Celal Moray ile Kastamonulu Hülya Moray’ın kızlarıdır. Tiyatro eğitimine küçük yaşlarda başladı. Uzun bir süre Pera Güzel Sanatlar’da eğitim alan oyuncu, 2005 senesinde Haliç Üniversitesi Tiyatro Bölümü’nü kazandı ve 2009 senesinde üniversiteden mezun oldu.

Yüksek lisans döneminde ve babasının kalp krizi geçirmesi üzerine, hayatına farklı bir şekilde yaşamaya karar verdi. Bu esnada bir dizi için teklif geldi ve ilk televizyon deneyimi, 12 yıl önce yayımlanan ve başrollerini Levent Üzümcü, Müjde Ar gibi önemli isimlerin paylaştığı “Serseri Aşıklar” isimli dizi oldu. Bu diziden sonra yolları televizyona açılmış oldu.

 2007-2010 yılları arasında Kanal D’de ekrana gelen  gençlik dizisi olan “Kavak Yelleri” dizisinde “Su” karakterini oynuyordu.  Fakat onun asıl büyük çıkışı, Fox TV’nin sevilen dizisi “O Hayat Benim” ile oldu. Dizide “Efsun” karakterini oynyan ve daha ilk bölümlerde başrolün bir adım önüne geçerek dizinin başrolü haline gelen Ceren Moray,  dikkatleri üzerinde topladı.  Dizinin bu derecede popüler olmasında Ceren Moray’ın etkisinin büyük olduğunu söyleyebiliriz.

Ceren Moray, ayrıca “İşler Güçler” dizisinde Zehra karakterini canlandırmaktadır.

Ceren Moray şimdi Avlu dizisinde bir Azra rolüyle ikinci çıkışını yapıyor. Dizi için saçlarını kızıla boyatan Ceren Moray, sorunlu bir geçmişe sahip bir mahkumu oynuyor. Alkolik bir anne ve annesinin bu problemi yüzünden onları terk eden bir babanın kızı rolünde olan Ceren Moray, cezaevinde hanım ağa olur.2023 MasterChef All Star 70. bölüm fragmanı yayınlandı! MasterChef 70. bölüm fragmanı izle

Rol Aldığı Sineme Filmi ve Diziler:

Olaylar Olaylar (Merve, Sinema Filmi, 2016)

Yok Artık  (Ebru, Sinema Filmi, 2015)

O Hayat Benim (TV Dizisi, 2014 – 2015 -2016)

Bi Küçük Eylül Meselesi (Berrak, Sinema Filmi, 2014)

İşler Güçler  (Zehra, TV Dizisi, 2012)

Kavak Yelleri (TV Dizisi, 2007 – 2008 – 2009 -2010)

Doktorlar (TV Dizisi, 2007 – 2008)

Nefes Nefese  (Ezgi, TV Dizisi, 2005)

Dayı (Simge, TV Dizisi, 2004)

Serseri Aşıklar (TV Dizisi, 2003)

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz