Cenk Eren kimdir? - Elips Haber


Cenk Eren kimdir?   Cenk Eren nereli ve kaç yaşındadır? Sorularının cevabı merak ediliyor.   Cenk Eren’in kim olduğu merak ediliyor. Arama motorlarında Cenk Eren kimdir?   Cenk Eren kaç yaşında, nereli, mesleği ne? Sorgulamaları yapılıyor.   Cenk Eren’in biyografisini haberimizde derledik…

Asıl adı Yüksel Venedik olan Cenk Eren, 1966 yılında Ankara’da dünyaya geldi. İlkokul, ortaokul ve lise eğitimlerini Ankara’da bitirdi. Liseden mezun olduktan sonra Kültür Bakanlığı Devlet Halk Dansları Topluluğu’nda 1 sene dansçı olarak görev yaptı. Sahne hayatına başlamadan önce en yakın arkadaşı Murathan Mungan kendisine Cenk Eren adını koyar. 

Müzik hayatına ilk kez yine Ankra’da çeşitli gece klüplerinde sahne alarak başladı. 1985 yılında “Ankara Radyosu Çok sesli Gençlik Korosu”nda korist olarak görev almaya başladı. Sahne çalışmaları ağır basınca Ankara Radyosu’ndan istifa edip, gece klübü çalışmalarına devam etti.

1986-1988 seneleri arasında İzmir Narlıdere’de İstihkam Okulunda başladığı askerlik görevini Alanya’da yaparak bitirdi.

25 Ağustos 2023 Cuma televizyonda neler var? TV Yayın akışında neler var?

1990 yılında Alanya’ya gitti ve 3 yıl boyunca Alanya’da yaşadı ve sahne çalışmalarına burada devam etti. 1993 yılında İstanbul’a geldi. 1995 yılında ilk albüm “Ve Cenk Eren” piyasaya çıktı. Aynı dönemde İstanbul’da gece klüplerinde sahne almaya başladı.

2000 yılında “Yıldız Savaşları” isimli TV programını gerçekleştirdi. 2002 yılında Nükhet Duru ile “Muhteşem İkili” projesine başladı. İstanbul Günay Restaurantta başlayan bu projei çeşitli organizasyonlarda ve Show TVd’e bir TV programında devam ettiler.

Türkiye’nin belli başlı bütün büyük müzikhollerinde çalıştı. 7 albüm yaptı.

İstanbul Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğünce 25 Ocak 2013 tarihinde yapılan operasyonda gözaltına alınan Çağatay Ulusoy, DJ Nuri Kösem ile Gizem Karaca, Cemal Hünal, Yusuf Akgün, Ergun Taş ve Selin Boronkay’in de olduğu ünlü isimlerin bulunduğu 35 kişi arasında Cenk Eren da vardır. 28 Ocak 2013 te adliyeye sevk edildikten sonra serbest bırakılmıştır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz