Cem Bölükbaşı, Üstün Formula serisindeki üçüncü yarışına çıkmaya hazırlanıyor. Bölükbaşı’nın TGM Grand Prix ile Suzuka Pisti’nde çıkacağı yarış hafta sonu; 22 Nisan Cumartesi günü Türkiye saatiyle 04.55’te gerçekleştirilecek idman çeşitlerinin devamında saat 09.55’te sıralama cinsleri ile başlayacak. Pilotların damalı bayrağı geçen birinci isim olmak için çaba edeceği büyük yarış ise 23 Nisan Pazar günü saat 15.45’te gerçekleştirilecek.

Espordaki muvaffakiyetlerinin akabinde açık tekerli yarış serilerine geçen ve 2022 yılında Formula 2’ye kadar yükselerek Türkiye’yi memleketler arası arenada temsil eden Cem Bölükbaşı, 2023 döneminde Harika Formula serisindeki üçüncü yarışına bu hafta sonu çıkacak.

TGM Grand Prix pilotu Cem Bölükbaşı’nın Suzuka Pisti’nde çıkacağı dönemin üçüncü yarış hafta sonu, 22 Nisan Cumartesi günü sabaha karşı saat 04.55 ile 06.25’te gerçekleştirilecek idman seansı ile başlayacak.

Sıralama cinsleri ise tıpkı gün saat 09.55’te düzenlenecekken Cem Bölükbaşı, grup arkadaşı Toshiki Oyu’nun çabucak akabinde piste çıkacak. Büyük yarış ise Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’na denk gelen 23 Nisan Pazar günü saat 09.45’te gerçekleştirilecek.

Bölükbaşı, dönemin birinci yarış hafta sonunda düzenlenen iki yarış gününden 3 puanla ayrılarak Türkiye’ye Muhteşem Formula serisinin birinci puanlarını getirmişti.

Ana sponsorları Borusan Otomotiv, ZES (Zorlu Energy Solutions), Kuzu Küme ve TEM Agency yanı sıra Mavi, Rixos Hotels, CK Architecture, Gentaş Kimya Neogen ve Çınar Rugs dayanağıyla Üstün Formula’da yer alan ulusal sporcuyu GoTürkiye, Türkiye Cumhuriyeti Gençlik ve Spor Bakanlığı ile Türkiye Araba Sporları Federasyonu (TOSFED) da destekliyor.

Bölükbaşı’nın aracında #PrayForTürkiye logosu yerini koruyor

Cem Bölükbaşı’nın aracında Türkiye’de yaşanan zelzele felaketinden etkilenenleri anmak için #PrayForTürkiye logosu da bulunuyor. Bölükbaşı bu logoyu, 2023 dönemi resmi testlerinden bu yana kullanıyor.

Şampiyona SFgo uygulaması üzerinden takip edilebilecek

Fuji Memleketler arası Yarış Pisti yahut Suzuka Pisti üzere Japonya’nın ikonik pistlerinin de yer aldığı Harika Formula serisini izleyiciler SFgo uygulaması üzerinden takip edebilecek. 7 Nisan günü başlayan turnuva 29 Ekim Pazar günü sona erecek.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz