Görüntüleme teknolojileri önderi Canon, üst seviye 4K, 8K ve HDR sinema yapımlarına yönelik, Flex Zoom serisini genişleten iki yeni Üstün 35mm lensini kullanıma sunuyor. Harika 35mm sensörün popülerliğini devam ettiren CN-E14-35mm T1.7 L S / SP ve CN-E31.5-95mm T1.7 L S / SP modelleri, pazardaki geniş odak uzaklıkları sunan en süratli Harika 35mm lensleri olarak öne çıkıyor.

Geniş açılı bir 14-35 mm zum lensi olan CN-E14-35mm T1.7 L ve 31,5-95 mm zum aralığına sahip bir geniş açı lensi olan CN-E31.5-95mm T1.7 L harika optik performans sergileyerek çok çeşitli kullanım ve çekim senaryolarını destekliyor. 

Güçlü sinematografik görseller 

Canon’un Flex Zoom serisini güçlendiren yeni lensleri, olağanüstü ölçüde sığ bir alan derinliği yarattığı üzere süratli sabit lenslerle kullanıldığında uyumluluğu da artırıyor. Sinema yapımında en sık kullanılan odak uzunluklarını kapsayan bu modeller, 4K ve 8K çekim için net ve dengeli manzaralar oluşturmak üzere yüksek optik performans sunuyor. Bu, 11 diyafram yaprağının da dayanağıyla, hoş bir bokeh efekti ve yumuşak bir biçimde dağılmış ışık üretiyor. Canon’un mirası ve renk bilimi temel alınarak üretilen yeni lensler, nefes kesici manzara kalitesiyle sıcak renkler ve gerçekçi cilt tonları sunuyor. 

Çok taraflı esnek tasarım

CN-E14-35mm T1.7 L ve CN-E31.5-95mm T1.7 L modelleri, serinin ismine yarışır halde, birçok farklı çekim senaryosuna uygun bir esneklik sağlıyor. Canon’un sinema serisinde değiştirilebilir mount kitinin kullanıldığı birinci lensler olup, rastgele bir Canon yetkili servisinde Üstün 35 mm’den full frame’e çevrilmesine imkân tanıyor. Ayrıyeten çok taraflı çekimler yahut dar çekim ortamları için ülkü kompakt ve hafif dizaynıyla da tercih edilen lensler, farklı ortamlara karşı dayanıklılığıyla saha çekimleri için de ülkü.

Sinema EOS eser yazılımı güncellemesi

Canon ayrıyeten EOS R5 C, EOS C70, EOS C300 Mark III ve EOS C500 Mark II kameralarının marifetlerini daha da geliştirmek ve genişletmek için yeni eser yazılım güncellemeleri de sunuyor. Bu güncellemeler ile sanal yapımlarda LED ekranların çekiminde daha fazla senkronizasyon takviyesi sağlayan ve 50-250 Hz ortasında daha net bir aralık sunan yüksek çözünürlüklü Clear Scan fonksiyonu kullanıma sunuluyor. Ayrıyeten, arayüz içinde waveform monitör boyutunu değiştirme seçeneği ve en yeni Canon lensleri için daha fazla meta data dayanağı ekleniyor.

EOS R5 C’deki iyileştirmeler ortasında EF-EOS R 0.71x Montaj Adaptörü dayanağı, fotoğraf ve görüntü modları ortasında daha süratli geçiş mühleti, güç tasarrufu modu, 8K MP4 kayıt sırasında 2 kat büyütme ve kullanılan lensin telefoto kapasitesini artırmak için süratli bir seçenek sunarak esnekliği en üst seviyeye çıkaran dijital tele dönüştürücü seçeneği yer alıyor.

CN-E14-35mm T1.7 L – Temel özellikler:

 • Odak uzaklığının tamamında sabit T1,7 diyafram
 • 14-35 mm geniş açı zum aralığı
 • Super 35mm ve Tam Kare ortasında kolay geçiş için Canon mount değişim yuvası ile uyumlu 
 • Cooke /i Technology™ ve ZEISS eXtended Data™ lens iletişimi
 • Güzel bokeh efekti için 11 yapraklı diyafram
 • Değiştirilebilir EF/PL yuvası seçenekleri
 • 3,3 kg ağırlık

 

CN-E31.5-95mm T1.7 L – Temel özellikler:

 • Odak uzaklığının tamamında sabit T1,7 diyafram
 • 31,5-95 mm orta odak uzaklığı zum aralığı 
 • Super 35mm ve Tam Kare ortasında kolay geçiş için Canon mount değişim yuvası ile uyumlu
 • Cooke /i Technology™ ve ZEISS eXtended Data™ lens iletişimi
 • Güzel bokeh efekti için 11 yapraklı diyafram
 • Değiştirilebilir EF/PL yuvası seçenekleri
 • 3,5 kg ağırlık

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz