Her yıl olduğu üzere bu yıl da Ramazan ayında iftar çadırları kuran Çankaya Belediyesi, bu Ramazan’da 225 binin üzerinde kişiyi sofralarında ağırladı. Çankaya Belediyesi 2014 yılından bu yana her yıl kurduğu iftar çadırlarında 1 milyon 187 bin vatandaşı ağırlamış oldu.  

Alper Taşdelen: “Sosyal demokrat belediyecilik anlayışımızla Ramazan’da paylaşma, dayanışma, birlik ve beraberliği daima birlikte yaşadık. Zelzele bölgesinde ve Ankara’ya gelen depremzede vatandaşlarımızı da yalnız bırakmadık. Birlikteliğimizin daim olduğu kaç Ramazanlar diliyorum” 

Çankaya Belediyesi, 2014 yılından beri kurduğu iftar çadırlarında bu yıl da binlerce vatandaşı dayanışma sofralarında ağırladı. Cebeci, Türközü ve Yakupabdal Mahallesi ile 6 Şubat’ta yaşanan büyük zelzelenin merkez üssü Kahramanmaraş’ta kurduğu 2 iftar çadırında binlerce vatandaşla bir ortaya gelen Çankaya Belediyesi, her gün yaklaşık 8 bin bireye iftar verdi. Ramazan boyunca her akşam Zübeyde Hanım Toplumsal Tesisinde sivil toplum kuruluşları ile iftar yapan Çankaya Belediyesi, Ankara’ya gelen depremzede vatandaşları da iftar sofralarında konuk etti. Çankaya Belediyesi Ramazan’da ayrıyeten depremzede ailelere ve Çankaya’da ikamet eden gereksinim sahibi vatandaşlara, alışveriş imkanı sağlayan 12 bin Besin Kart takviyesi verdi.    

ÖRNEK DAYANIŞMAMIZ DEVAM EDECEK 

Her akşam dolup taşan iftar çadırlarının dayanışma ve paylaşmanın değerli bir göstergesi olduğunu belirten Çankaya Belediye Lideri Alper Taşdelen, “Ramazan’ın ruhuna uygun bir ayı daha birlikte uğurladık. Ülkemiz şubat ayında büyük bir acı yaşadı. Zelzele felaketinin yol açtığı bu acıyı hepimiz yüreğimizde hissettik. Hepimiz elimizden gelenin en düzgününü yapmaya çalıştık. Zelzelenin yaralarını birlikte sarmaya devam edeceğiz. Milletimizin göstermiş olduğu örnek dayanışma hepimize umut oldu. Ayrıca Çankaya’da çok hoş bir dayanışmayı gerçekleştirdik.  

DEPREMZEDE VATANDAŞLARIMIZIN YANINDAYIZ 

Deprem bölgesinden Ankara’ya gelen 62 bin vatandaşımıza dayanak olduk. Kreşlerimize, oyun konutlarımıza depremzede çocuklarımızı aldık. Gruplarımız, misafirhane ve otellerde kalan depremzede vatandaşlarımızı ziyaret ederek psikososyal takviye veriyor. Oralarda kalan vatandaşlarımızın şahsî bakım muhtaçlıklarını karşılıyor. Vatandaşımızın âlâ gününde de güç gününde de yanında olmak insani vazifemizdir. Belediye her kim olursa olsun halkının yanındaysa gerçek manada belediyedir” diye konuştu.   

HERKESE AYRIMSIZ HİZMET  

Belediyecilik ismine tüm alanlarda hiçbir ayırım yapmadıklarını, siyasi inancı, kökeni, ne olursa olsun halka eşit hizmet götürdüklerinin altını çizen Alper Taşdelen, “Sosyal demokrat belediyecilik anlayışı ile hizmet eden bir Belediye olarak bu yıl da Ramazan’da paylaşma, dayanışma, birlik ve beraberliği daima birlikte yaşadık. Dileğim ülkemizde dirliğin, birliğin, paylaşmanın, yardımlaşmanın, dayanışmanın artarak sürmesidir” diye konuştu.  

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz