Alper Taşdelen: 6 Şubat’ta yaşadığımız sarsıntı felaketi nedeniyle bu Ramazan hepimiz için buruk geçti. Birlik ve beraberlikle bu sıkıntı günlerin üstesinden geleceğiz. Kaybettiğimiz canlarımızı yerine getiremeyiz fakat geride kalan yurttaşlarımızın yaralarını el birliği ile sarmaya devam edeceğiz, umudumuzu kaybetmeyeceğiz.  

Çankaya Belediye Lideri Alper Taşdelen, yayımladığı iletiyle vatandaşların Ramazan Bayramı’nı kutladı. Taşdelen, 6 Şubat’ta yaşanan zelzele felaketinin yaralarını dayanışma ve birliktelikle sarmaya devam edeceklerini vurguladığı bayram iletisinde şunları söyledi:  

“Ramazan; kardeşliktir, birlik ve beraberliktir, sofraları paylaşmaktır, rahmeti paylaşmaktır. Biz de bu hislerle 2014 yılından bu yana kurduğumuz iftar çadırlarımızı bu Ramazan’da da kurarak soframızı paylaştık. Zelzelenin merkez üssü Kahramanmaraş’ta ve Çankaya’da kurduğumuz iftar çadırlarında binlerce vatandaşımızla sofralarımızı paylaştık. 6 Şubat’ta yaşadığımız sarsıntı felaketi nedeniyle bu Ramazan hepimiz için buruk geçti. Birlik ve beraberlikle bu güç günlerin üstesinden geleceğiz. Kaybettiğimiz canlarımızı yerine getiremeyiz ancak geride kalan yurttaşlarımızın yaralarını el birliği ile sarmaya devam edeceğiz, umudumuzu kaybetmeyeceğiz. Bu Ramazan da dar gelirli ailelerimizin ve Ankara’ya gelen depremzede vatandaşlarımızın yanında olduk. Temel gereksinimlerini karşılayabilecekleri 12 bin Besin Kart dağıttık. Sarsıntı vilayetlerinden biri olan Hatay’daki çadır kentlerde çocuklarımıza bayram ziyareti yaparak oyuncak, şeker ve kitaplar götürdük.        

Her birimizin ibadetimizi özgürce yerine getirdiğimiz bu toprakları bize vatan yapan Mustafa Kemal Atatürk’ü ve tüm kahramanlarımızı hürmet, şükran ve minnetle anıyorum. Ülkemizin ve halkımızın birlik, bütünlüğünün sonsuza kadar sürmesini temenni ediyor, Ramazan Bayramının ülkemize, milletimize ve bütün insanlığa barış getirmesini diliyorum. Birlikteliğimizi güçlendirecek ve geleceğe umutla yürüyeceğimiz inancıyla, halkımızın bayramını en içten hislerimle kutluyor, sıhhat, huzur, iyilik diliyorum.” 

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz