Bray Wyatt kimdir? - Elips Haber


Bray Wyatt kimdir? Bray Wyatt nereli ve kaç yaşındadır? Sorularının cevabı merak ediliyor. Bray Wyatt’ın kim olduğu merak ediliyor. Arama motorlarında Bray Wyatt kimdir? Bray Wyatt kaç yaşında, nereli, mesleği ne? Sorgulamaları yapılıyor. Bray Wyatt’ın biyografisini haberimizde derledik…Meral Akşener’den Sabancı ve Doğan ailesine geçmiş olsun telefonu

Bray Wyatt kimdir?

Windham Lawrence Rotunda (23 Mayıs 1987 – 24 Ağustos 2023), Amerikalı profesyonel güreşçiydi. Florida’nın Brooksville şehrinde doğan Rotunda, güreş ailesinin üçüncü nesil temsilcisi olarak biliniyordu. Babası Mike Rotunda, dedesi Blackjack Mulligan ve amcaları Barry ve Kendall Windham gibi aile üyeleri de güreş dünyasında tanınmış isimlerdi. Kardeşi Taylor Rotunda da WWE’de “Bo Dallas” ring adıyla güreşiyordu. Windham Rotunda, WWE’nin gelişim liginde ve ana kadrosunda uzun yıllar boyunca farklı karakterlerle dikkat çekti.

Güreş kariyerine Florida Championship Wrestling (FCW) gelişim liginde başlayan Rotunda, burada çeşitli ring adlarıyla mücadele etti. Daha sonra WWE ana kadrosuna geçiş yaptı ve “Husky Harris” olarak The Nexus grubunun bir üyesi olarak tanındı. Ancak gerçek popülaritesini, “Bray Wyatt” karakteriyle kazandı. “The Wyatt Family” adlı grubun lideri olarak sahneye çıkan Rotunda, karanlık ve gizemli bir kült lideri olarak izleyicinin ilgisini çekti.

Kariyeri boyunca birçok başarı elde eden Rotunda, farklı şampiyonluk kemerlerini kazandı. Bu kemerler arasında SmackDown Takım Şampiyonluğu (Randy Orton ve Luke Harper ile birlikte), WWE Şampiyonluğu ve Raw Takım Şampiyonluğu (Matt Hardy ile birlikte) bulunuyordu.

Aynı zamanda “Firefly Fun House” adlı eğlence programının sunucusu olarak çocuklara yönelik bir karakterle dönüş yaptı. Daha sonra “The Fiend” adlı korku dolu bir karakteri canlandırarak, WWE evreninde unutulmaz bir iz bıraktı.

Rotunda, genç yaşta profesyonel güreş dünyasına adım atmadan önce Amerikan futbolu ile ilgilenmiş ve üniversite düzeyinde de spor yapmıştı. Ancak güreşe olan ilgisi ağır basınca üniversiteyi bırakarak güreş kariyerine odaklandı. Windham Lawrence Rotunda, 24 Ağustos 2023 tarihinde hayatını kaybetti.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz