Ramazan ayı boyunca mahallelere her gün iftar öncesi bin kişilik sıcak yemek dağıtımı yapan Bornova Belediyesi, Çamdibi’nde bin kişilik iftar sofrası kurdu. Ramazan ayının birlik ve beraberlik ruhuna uygun bir formda geçen iftar yemeğine katılan Bornova Belediye Lideri Dr. Mustafa İduğ,  tüm masaları tek tek dolaşarak vatandaşlarla sohbet etti. Hatıra fotoğrafı çektirdi.

Birlik ve beraberliğin her vakit sürmesi gerektiğini söz eden Lider İduğ, “Vatandaşlarımızla gönül köprüleri kurmaya devam ediyoruz”dedi.

Çamdibi Şehit Er Adem Bilaloğlu Tesisleri’nde Bornova Belediye Lideri Dr. Mustafa İduğ konut sahipliğinde gerçekleşen   iftar programına

CHP İzmir Milletvekili Kamil Okyay Sındır, İzmir Büyükşehir Belediyesi evvelki periyot lideri Aziz Kocaoğlu, CHP Milletvekili adayı Altan İnanç,  evvelki periyot Milletvekilleri Aslan Savaşan ve Murat Koç, Bornova Belediyesi evvelki periyot liderlerinden Cengiz Bulut,  Bornova Belediyesi Meclis Üyeleri, muhtarlar, siyasi parti temsilcileri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Huzur, Müsamaha ve barış

Bornovalılar ile birebir sofrada buluşmanın memnunluğunu yaşadıklarını belirten Bornova Belediye Lideri Dr. Mustafa İduğ, “ Ramazan ayı birlik beraberliğin olduğu, dostluğun olduğu, paylaşmanın olduğu bir ay. Ben de bugün sizlerle birlikte olduğum için çok memnunum.Herkesin Ramazan Bayramını kutlar, huzur, müsamaha ve barış getirmesini temenni ederim”dedi.

4500 çadır

2023 yılının 100 yılın felaketi ile başladığını hatırlatan Lider Mustafa İduğ, “13 milyon 500 bin insanı etkileyen, 50 bine yakın kişinin hayatını kaybettiği bir felaket yaşadık. 6 Şubat Sarsıntısı herkesi hüzne boğdu. Lakin yalnızca üzülmek yetmiyor. Oradaki insanlara dayanak olmak gerekiyor. Bornova Belediyesi olarak Çin’den 4 bin 500 çadır getirttik. Malatya, Hatay, Maraş, Adana zelzelenin etkilediği vilayetlere çadır kentler kurduk. Bu uzun bir süreç. Bizim takımlarımız hala çadır kentte misyon yapıyor. Bu mevzuda dayanak olan tüm takım arkadaşlarıma, lojistek veren herkese  ve Bornovalılar’a çok teşekkür ederim”diye konuştu.

İftar aktifliğine katılan Kamil Okyay Sındır, Aziz Kocaoğlu, Altan İnanç,  Aslan Savaşan, Murat Koç, ve Cengiz Bulut’ta Ramazan bayramı öncesi herkesi biraraya toplayan Bornova Belediye Lideri Dr. Mustafa İduğ’a teşekkür ederek, herkesin bayramlarını kutladı.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz