Bodrum Belediyesi’nde misyonlu sözleşmeli personelin memurluğa geçişi için 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 2670 sayılı kanunla değişik 6. Hususu gereği yemin merasimi gerçekleşti.

Herodot Kültür Merkezi’nde düzenlenen yemin merasimine Bodrum Belediye Lideri Ahmet Aras’ı temsilen Belediye Başkan Vekili Mustafa Kemal Özsarsılmaz, lider yardımcıları, ünite müdürleri ve ilgili işçiler katıldı.

Saygı duruşu, İstiklal Marşı ve Başkan Vekili Mustafa Kemal Özsarsılmaz ile İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürü Aysun Şaşmaz merasimin mana ve kıymetine binaen konuşma gerçekleştirdi. Konuşmaların ardından kontratlı işçi durumundan memurluğa atanan işçinin yemin töreni gerçekleşti.

Bodrum Belediye Lider Vekili Mustafa Kemal Özsarsılmaz Bodrum Belediye Lideri Ahmet Aras’ın kent dışında olması sebebiyle iletmiş olduğu adalet, dürüstlük, tarafsızlık ve liyakat alt başlıklarının altının çizildiği iletisi okuduktan sonra, “Sizlere inanıyor, güveniyor ve tekrar sizlerden aldığımız güçle çok hoş işler başaracağımızı, kentimize faydalı olacağımızı biliyorum. 36 çalışanımızın sözleşmeden memuriyete geçişlerini kutluyorum. Başarılarınız daim olsun.” dedi.

İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürü Aysun Şaşmaz ise kontratlı yahut memur fark etmeksizin tıpkı sorumlulukta çalışacaklarına yürekten inandığını tabir ederken “Sözleşmeli personelken göstermiş olduğunuz uğraşı memuriyette de göstereceğinize olan inancımla; bundan sonraki misyonunuzun hepinize güzel olmasını diliyor, 36 personelimizi tek tek kutluyorum.” dedi.

Törenden sonra Bodrum Belediyesi’nden emekli olan 12 çalışana Belediye’ye yaptıkları hizmetlerden ötürü Başkan Vekili Mustafa Kemal Özsarsılmaz ve lider yardımcıları tarafından plaket taktim edildi.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz