Konak Belediye Lideri Abdül Batur, bugünün küçükleri, yarının büyüklerine seslendi. Fotoğraf Müsabakası Ödül Merasiminde konuşan Lider Batur, “Çocuklarımızın, Ulu Başkan Mustafa Kemal Atatürk’ün emanetini ileriye taşıyacaklarına tüm kalbimle inanıyorum” dedi.  

Konak Belediyesi’nin 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı aktiflikleri kapsamında her yıl düzenlediği İlkokulları ortası Fotoğraf Yarışması’nda dereceye giren çocuklar mükafatlarını düzenlenen merasimle aldı. Konak Belediyesi’nin Basmane Başkanlık Ofisinde gerçekleştirilen merasime Konak Belediye Lideri Abdül Batur’un yanı sıra Cumhuriyet Halk Partisi Parti Meclisi Üyesi ve İzmir 1. Bölge Milletvekili adayı Ednan Arslan, CHP Konak İlçe Lideri Akın Küçükoğullarından, Belediye Meclis üyeleri, çocuklar, eğitimciler ile veliler katıldı. Yarışta ödül alan çocukları tebrik eden Lider Batur, yarışa yapıtlarıyla katılan tüm çocuklara, eğitimcilerine ve velilerine de teşekkür etti. Lider Batur, Ulu Lider Mustafa Kemal Atatürk’ün dünya çocuklarına armağan ettiği ve ulusal tarihimizde çok değerli bir gün, bir Ulusal Bayram olan 23 Nisan 1920’nin ulusumuz ismine çok kıymetli bir tarih olduğunu vurguladı.

“Çocuklarımıza itimadım tam”

Ulu Başkan Mustafa Kemal Atatürk’ün yüreğinin çocuk sevgisiyle dolu olduğunu belirten Lider Batur, Atatürk’ün 23 Nisan Ulusal Egemenlik Bayramı’nı tüm dünya çocuklarına armağan etmesinin bunun en hoş ispatı olduğunu söyledi. Batur,  “Ulu Başkan Atatürk, egemenlik kayıtsız koşulsuz milletindir diyen bir anlayışı 1920’lerde Cumhuriyet kurulmadan evvel TBMM’ni açarak ulusumuza armağan etti. Her vakit Ulu Lider Mustafa Kemal Atatürk’ün izinde, onun bize emanet ettiği Cumhuriyetin unsurlarına bağlı kalarak bu ülkenin daha güzel noktalara gelmesi için var gücünüzle çalışacağınızı biliyorum. Size verilen bu emaneti en hoş yere getireceksiniz. Buna bütün kalbimle inanıyorum” dedi.  Lider Batur, kelamlarını “Yüreğinizdeki Atatürk aşkı hiçbir formda eksilmesin” diyerek sonlandırırken, çocuklar da Lider Amcaları ile birlikte “Yaşasın Mustafa Kemal Atatürk, Yaşasın Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramımız” diyerek haykırdı.

Ödülleri takdim edildi

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, Mustafa Kemal Atatürk, Demokrasi ve TBMM’nin 103. Yıldönümü temalı Fotoğraf Yarışması’nda; Birinciye Tablet, Muvaffakiyet Dokümanı; İkinciye Tablet, Muvaffakiyet Evrakı; Üçüncüye Tablet, Muvaffakiyet Evrakı; Heyet Özel Mükafatı olarak Akıllı Kol Saati, Muvaffakiyet Evrakı takdim edildi.

1.Sınıflar Kategorisinde

1.     Zeynep Uysal – Murat Reis İlkokulu

2.     Hira Soysal – 80. Yıl İlkokulu

3.     Elif Özkan – Halitbey İlkokulu

Jüri Özel Mükafatı:  Abdulhamit Ceylan -80. Yıl İlkokulu

2. Sınıflar Kategorisinde

1. Zeliha Ece Palancı – Halitbey İlkokulu

2. Ayşe Ece Sağer – Ali Fuat Cebesoy İlkokulu

3. Efe Ergen- Müdafaa-İ Hukuk İlkokulu

Jüri Özel Mükafatı: Lena Demir – Murat Reis İlkokulu

3. Sınıflar Kategorisinde

1. Ceylin Ege Eken – Mehmet Akif Ersoy İlkokulu

2. Yaren Su Demir – Sarıkamış İlköğretim okulu

3. Elif Öztürk- Mersinli İlkokulu

Jüri Özel Mükafatı:  Kaan Özcan – Ali Fuat Cebesoy İlkokulu

4.Sınıflar Kategorisinde                                                

1.     Ela Ulusakarya- Necatibey İlkokulu

2.     Begüm Güreş – Necatibey İlkokulu

3.     Miray Sultan Kanat- Halitbey İlkokulu

Jüri Özel Mükafatı:  Azra Üner – Necatibey İlkokulu

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz