Battal İlgezdi kimdir? - Elips HaberSerhat Akın kimdir?

Battal İlgezdi kimdir? Battal İlgezdi nereli ve kaç yaşındadır? Sorularının cevabı merak ediliyor. Battal İlgezdi’nin kim olduğu merak ediliyor. Arama motorlarında Battal İlgezdi kimdir? Battal İlgezdi kaç yaşında, nereli, mesleği ne? Sorgulamaları yapılıyor. Battal İlgezdi’nin biyografisini haberimizde derledik…

Battal İlgezdi kimdir?

11 Mart 1959 tarihinde Malatya’da dünyaya geldi.

İlkokulu Malatya’da okudu. Daha sonra ailesi ile birlikte İstanbul’a taşındı ve ortaöğrenimini burada tamamladı.
Lise mezuniyetinin ardından Marmara Üniversitesi’nde eğitimini sürdüren İlgezdi, Eğitim Fakültesi’ni bitirdi.

Öğrencilik yıllarında başlayan siyaset yaşamını 1984 senesinde SODEP’de sürdürmeye başladı. Daha sonra CHP’li oldu ve yedi sene İstanbul Ümraniye İlçe Başkanlığı görevini sürdürdü.

Cumhuriyet Halk Partisi İstanbul İl Yönetim Kurulu Üyeliği, İstanbul İl Sekreterliği görevlerinde aktif siyaset yaptı ve çok sayıda sivil toplum kuruluşunda da görev aldı.Daha sonra Cumhuriyet Halk Partisi saflarına katıldı. Yedi yıl İstanbul Ümraniye İlçe Başkanlığı görevini sürdürdü. Cumhuriyet Halk Patisi İstanbul İl Yönetim Kurulu Üyeliği ve İstanbul İl Sekreterliği görevlerinde bulundu. 29 Mart 2009 yerel seçimlerine CHP’den Ataşehir Belediye Başkan Adayı olarak katıldı.

29 Mart 2009 yerel seçimlerine CHP’den Ataşehir Belediye Başkan Adayı olarak katılan Battal İlgezdi, seçimi kazanarak yeni ilçe olan Ataşehir’in ilk belediye başkanı oldu.

Battal İlgezdi, 8 Aralık 2017 tarihinde görevinden alındı.

31 Mart 2019 Yerel Seçimlerinde CHP’den İstanbul İli, Ataşehir İlçesi Belediye Başkan adayı oldu.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz