Balıkesir İl Müftülüğünde vaiz Mehmet Deniz kimdir? Balıkesir İl Müftülüğünde vaiz Mehmet Deniz neden intihar etti?ANCA nedir? Amerika Ermeni Ulusal Komitesi nedir? Ermeni Lobisi nedir?

Balıkesir İl Müftülüğü’nde vaiz olarak görev yapan beş çocuk babası Mehmet Deniz, intihar etmişti. Deniz’in, yaşam tarzı nedeniyle Diyanet’ten baskı gördüğü ve yaşamına bu nedenle son verdiği iddia edilmişti. Bu olay sonrasında, kamuoyunda Mehmet Deniz kimdir sorusunun cevabını aratıldı. Vaiz Mehmet Deniz kimdir? Vaiz Mehmet Deniz neden intihar etti? İşte ayrıntılar… 

Deniz’in bisiklete binmesi, motosikletle işe gitmesi ve cübbe giymemesi nedeniyle hakkında Diyanet İşler Başkanlığı’nca soruşturma başlatılmıştı.

Soruşturmanın ardından müftülükten atılan Deniz, bunun üzerine mahkemeye başvurmuştu. Balıkesir İdare Mahkemesi, Diyanet İşleri Başkanlığı’nın kınama cezasını ve müftülükten atılma kararını bozarak göreve iade kararı vermişti. Ancak Diyanet İşleri Başkanlığı, bu kararı işleme koymamıştı.

Deniz, bunun üzerine durumu Anayasa Mahkemesi’ne (AYM) taşımıştı. AYM süreci devam ederken, Deniz, dün evinde intihar etti. 

Peki Mehmet Deniz kimdir? 

Mehmet Deniz, Balıkesir Dursunbey ilçesinde doğdu. İlk ve orta öğretimini Balıkesir’de tamamladı. Mehmet Deniz, 1985 yılında Balıkesir Eski Camii Kur’an Kursu’nda hafızlık eğitimini tamamladı. Lise eğitimi için İzmir İmam Hatip Lisesi’ne gitti. Burada eğitimini 1992 yılında tamamladı. Lisans eğitimini 199 yılında İzmir Dokuz Eylül Üniversitesi İlahiyat Fakültesi’nden mezun olarak tamamladı. Birçok ilde müftülük ve vaizlik görevlerini yerine getirdi. 

Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ’dan Diyanet İşlerine sert tepki geldi

Özdağ, “Diyanet İşleri Başkanlığını Allah’tan korkmazlar, Türk milletinden utanmazlar yönetiyor. DİB’nı AK Parti’nin arka bahçesi yapan Allah’tan korkmaz, Yunan sevici bu ekip şimdi de elini kana buladı. Balıkesir’de vaiz olan 5 çocuk babası Mehmet Deniz’i bisiklete bindiği, işe motorsikletle gittiği, cübbe giymediği için işten atmışlar. Bunalıma giren Mehmet Deniz intihar etmiş. Daha önce de izin alarak İYİ Parti’nin Nevşehir il binasının açılışında dua eden engelli imamı işten atmışlardı. DİB eğer işten adam atacak ise imam değil cennette nikâh memuru olduğunu zanneden rezil herifi işten atsın.”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz