Bafıl Talabani kimdir? - Elips Haber


Bafıl Talabani kimdir? Bafıl Talabani nereli ve kaç yaşındadır? Sorularının cevabı merak ediliyor. Bafıl Talabani’nin kim olduğu merak ediliyor. Arama motorlarında Bafıl Talabani kimdir? Bafıl Talabani kaç yaşında, nereli, mesleği ne? Sorgulamaları yapılıyor. Bafıl Talabani’nin biyografisini haberimizde derledik…

Bafıl Talabani kimdir?

Bafıl Celal Hüsamuddin Talabani, 1973’te Bağdat’ta doğdu.

Celal Talabani ve Hero Ibrahim Ahmed’in ilk oğulları olan Bafıl’ın kardeşi Kubad Talabani de IKBY Başkan Yardımcılığı görevini yürütüyor.

KYB internet sitesindeki resmi biyografisine göre, Bafıl Talabani çocukluk ve ilk gençlik yıllarını büyük babası Ibrahim Ahmed’in evinde, İngiltere’de geçirdi. 

Sağlığında Başkan Talabani’nin sekreterlik görevini yürüttü. 1996’da Fransa’da askeri eğitim programına katıldı. 1998’de Birleşik Krallık’ta ve 2000 yılında ABD’de Özel Kuvvetler eğitimine katıldı. Hem ABD hem de Birleşik Krallık’ta siyasi strateji alanında araştırmalar yürüttü. Ardından kurduğu terörle mücadele ajansıyla IKBY’de terörle mücadele çalışmalarını denetleme görevini üstlendi. Başkan Mam Celal’ın vefatının ardından, KYB’nin yeniden birleşmesi çabaları içinde öne çıktı ve parti içinde ve ötesinde farklı sesleri uzlaştırmaya çalıştı.

Kaya koruğu nedir? Kaya koruğu faydaları nelerdir?

Bafıl Talabani, Irak Cumhurbaşkanlarının seçim sürecinde oynadığı roller dışında KYB 4. Kongresi öncesinde partide bir yönetici konum üstlenmedi. 18 Şubat 2020’deki 4. Kongre’de KYB başkanlığına Liderlik Konseyi üyelerinin çoğunluğunun desteğiyle getirildi. 28 Ağustos 2022’de de Liderlik Konseyi’nin çoğunluğunun oylarıyla KYB’nin tek başkanı olarak göreve başladı.

Bafıl Celal Talabani, KYB Beşinci Kongresi’nde ikinci kez başkanlık görevine getirildi

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz