Ayvalık plaj listesi: Ayvalık'ta görülmesi gereken plajlar

Sarımsaklı Plajı

Uzun ve geniş kumsalıyla ünlü Sarımsaklı Plajı, Ayvalık’ın en popüler plajlarından biridir. Sığ denizi ve temiz kumuyla aileler için idealdir.

Cunda Adası Plajları

Cunda Adası, çeşitli plajlarıyla ünlüdür. Ayvalık’ın merkezine kısa bir mesafede olan Alibey Plajı, rüzgar sörfü yapmak isteyenler için tercih edilebilir. Aynı zamanda Cunda’nın çevresindeki koylarda da güzel plajlar bulunmaktadır.

cunda-adasi-gezilecek-yerler

Altınova Plajı

 Sessiz ve huzurlu bir atmosfer arayanlar için Altınova Plajı harika bir seçenektir. Doğal güzellikleriyle ünlü bu plaj, temiz denizi ve sakinliğiyle dikkat çeker.

altinova-4

Badavut Plajı

 Doğal bir plaj olan Badavut, çakıl taşlarıyla kaplıdır. Temiz denizi ve doğal çevresi ile ziyaretçilere huzurlu bir deneyim sunar.

Çanakkale'de 'Kalpli Göl', pembe renge büründü
Çanakkale’de ‘Kalpli Göl’, pembe renge büründü

5f6318650f254433908a46e8

Şeytan Sofrası Plajı

 Bu plaj, Ayvalık’ın güzel manzaralarından birini sunan Şeytan Sofrası tepesine yakın bir konumda yer almaktadır. Hem denize girebilir hem de eşsiz manzara eşliğinde dinlenebilirsiniz.

Seytan-Sofrasi

Küçükköy Plajı

Küçükköy, Ayvalık’ın güneyinde yer alan hoş bir sahil beldesidir. Bu bölgede yer alan plajlar, sakin ve doğal bir deneyim arayanlar için idealdir.

kucukkoy-imgprms-default

Paterika Plajı

Büyükçetmi, Ayvalık’ın güzel köylerinden biridir ve Paterika Plajı da bu köyde yer almaktadır. Sessiz ve sakin bir atmosferde denizin tadını çıkarabilirsiniz.

on-12

Çamlık Plajı

 Çamlık Koyu, temiz denizi ve çam ağaçlarıyla çevrili plajıyla ziyaretçilerini bekliyor. Doğal güzellikler arasında denize girmek isteyenler için güzel bir seçenek sunar.

2017-08-20

Kaynak: Haber Merkezi

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz