Antalya Büyükşehir Belediyesi, halkın Ramazan Bayramı’nı rahat ve huzurlu geçirmesi için gereken tedbirleri aldı. Zabıta, İtfaiye, ABİM ve ASAT başta olmak üzere birçok ünite Ramazan Bayramı mühletince vazife başında olacak.

Bayram mühletince Zabıta Dairesi Başkanlığı’nda çalışan işçi vazifede olacak. Takımlar, bayram öncesi bilhassa arife günü açık yiyecek ve içecek üretimi ile satışını gerçekleştiren işyerlerinde kontrollerini daha da ağırlaştıracak. Zabıta grupları, arife gününden itibaren bayram müddetince Uncalı, Andızlı, Kurşunlu mezarlıklarında da halkın, mezarlığı rahat ziyaret edebilmesi için gereken tedbirleri alacak. Vatandaşlar, şikayetlerini 249 50 84 ya da ALO 153 numaralı zabıta merkezine bildirebilecek. Antalya Büyükşehir Belediyesi İrtibat Merkezi (ABİM) de bayram müddetince misyonda olacak. Vatandaşlar muhtemel istek ve şikayetlerini, 444 94 20 telefona bildirebilecek. 

ASAT’TA NÖBETÇİ EKİP

Antalya Su ve Atık Su Yönetimi (ASAT) her bayram olduğu üzere Ramazan Bayramı’nda da Antalya halkının meselesiz bir bayram tatili geçirebilmesi için tüm hazırlıklarını tamamladı. ASAT bayram boyunca da olağan günlerde olduğu üzere kesintisiz su, atık su, kanalizasyon ve yağmur suyu hizmetlerinin aksamaması için 24 saat hizmet verecek. ASAT, su ve kanalizasyon hizmetlerinde meydana gelebilecek rastgele bir olumsuzluk karşısında nöbetçi işçi bulunduracak. Vatandaşlar rastgele bir arıza ve şikayet için ALO ASAT 185 numaralı telefonu 24 saat arayabilecek.

İTFAİYE MİSYON BAŞINDA

İtfaiye Dairesi Başkanlığı da bayram boyunca misyonda olacak. İtfaiye takımları, Antalya sonlarında 49 küme, 678 işçiyle 24 saat çalışmalarını sürdürecek. Merkez Küme başta olmak üzere, ilçelerdeki itfaiye takımları ve motorize gruplar, mümkün bir yangın ya da kurtarma için 24 saat hazır olacak. Vatandaşlar, yangın ihbarını 112 Acil Davet Merkezi’ne telefonla bildirebilecek.

MEZARLIKLARDA DİN VAZİFELİLERİ HAZIR

Bayram öncesi ve bayramda en çok ziyaret edilen yerler ortasında bulunan mezarlıklarda da gerekli tedbirler alındı. 19 ilçe mezarlıkları temizlenerek bayrama hazır hale getirildi. Andızlı, Kurşunlu ve Uncalı kent mezarlıklarında arife günü ve bayramda din vazifelileri vatandaşlara mezarlık ziyaretlerinde yardımcı olacak. 

KURŞUNLU’YA FİYATSIZ RİNG SEFERİ

Ayrıca, Büyükşehir Belediyesi, arife günü, bayramın birinci ve ikinci günü de dahil olmak üzere Kurşunlu Kent Mezarlığı’nda yakınları bulunan vatandaşlar için Uncalı Mezarlığı’ndan saat başı fiyatsız ring seferleri düzenleyecek. Ayrıyeten kent merkezi ve 19 ilçe mezarlıklarında da çiçek dağıtımı yapılacak.
 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz