Anadolu Sigorta’da 2021 yılından bu yana Kurumsal Strateji ve Performans İdaresi Lideri olarak vazife yapan Taylan Matkap, 19 Nisan 2023 tarihinde Genel Müdür Yardımcılığı vazifesine atandı.

Ankara Üniversitesi İstatistik Bölümü’nden mezun olduktan sonra Boston Üniversitesi Aktüerya Bilimleri ve Finans Bölümü’nde lisansüstü eğitim programını tamamlayan Taylan Matkap, profesyonel mesleğine 2003 yılında sigorta dalında başladı. Çeşitli sigorta şirketlerinde misyon aldıktan sonra, 2008 yılında Aktüerya Kısım Yöneticisi olarak Anadolu Sigorta mesleğine başlayan Matkap, 2021 yılında Kurumsal Strateji ve Performans İdaresi Başkanlığı vazifesine getirildi.

19 Nisan 2023 tarihinde Anadolu Sigorta Genel Müdür Yardımcılığı vazifesine atanan Taylan Matkap, 2018-2021 yılları ortasında Aktüerler Derneği başkanlığı misyonunu yürüterek, meslek örgütü ismine Avrupa Aktüerler Birliği (AAE) ve Milletlerarası Aktüerler Birliği (IAA) ile alakaların geliştirilmesi konusunda vazife yaptı. Belçika Aktüerler Enstitüsü (IABE) üyesi de olan Matkap tıpkı vakitte İstanbul Üniversitesi Çalışma İktisadı ve Sanayi Alakaları Anabilim kısmında doktora eğitimini sürdürmektedir.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz